Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary - statistika

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li je možné
nějak zjistit, když se koná v Karlových Varech Mezinárodní filmový festival,
o kolik (cena, počet lidí..) se zvedne ubytování, doprava, stravování a vše
související s cestovním ruchem? Jdou-li sehnat nějaké statstické údaje?
Předem moc děkuji.Přeji hezký zbytek dne.

Odpověď

Dobrý den,

statistiky tak podrobného charakteru se nám bohužel ani v tištěné ani v elektronické podobě nepodařilo nalézt. Statistiky vztahující se k MFF v Karlových Varech udávají pouze počet účastníků, počet projekcí, počet zúčastněných novinářů apod. Jsou k dispozici přímo na stránkách MFF k jednotlivým ročníkům (http://www.kviff.com/cz/o-festivalu/historie-rocniky/)
pod odkazem "statistiky" nebo "závěrečná tisková zpráva".

Podobné údaje bude poskytovat asi i následující článek z bibliografické článkové databáze ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících
(http://aleph.nkp.cz/cze/anl):

Festivalová čísla: kultura / (ČTK). In: Právo - Západní Čechy. -- ISSN 1211-2119. -- Roč. 20, č. 156 (20100708), s. 13.
Anotace: Zajímavé číselné údaje o letošním MFF
* Mezinárodní filmový festival * 2010 * Karlovy Vary * statistické * údaje

Více by Vám mohl pomoci níže uvedený článek, také z databáze ANL:
Filmový festival vydělá lázeňskému městu miliony: karlovarští podnikatelé si mnou ruce. Tržby během přehlídky filmů rostou / Petr Masák, Jarmila Šifnerová, Jan Motlík, František Volf; [zapsala] Ivana Kalinová. In:
Plzeňský deník. ISSN 1210-5139. Roč. [16], č. 155 (20070704), s. 13.

Podobných článků mohlo vyjít více, ale vzhledem k tomu, že databáze ANL je výběrová, nemusely do ní být všechny zahrnuty. Doporučovali bychom Vám proto ještě zkusit vyhledávat v placených databázích Anopress nebo Newton MediaSearch, které pokrývají denní tisk, společenská a některá odborná periodika, včetně televizního a rozhlasového vysílání a internetových zdrojů kompletně, a to v plných textech od roku 1996.

Tyto databáze jsou k dispozici v řadě knihoven registrovaným uživatelům s platným čtenářským průkazem, informace o přístupu k databázím jednotlivé knihovny zveřejňují na svých webových stránkách. Přístup k databázi Anopress poskytuje také Národní knihovna ČR z počítačů ve vybraných studovnách (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#anopress).

Pokud byste měla zájem, uvádíme také přehled statistik cestovního ruchu pro Karlovarský kraj uvedený na stránkách Českého statistického úřadu - http://www.kvary.czso.cz/x/krajedata.nsf/oblast2/cestovni_ruch-xk.