Meziknihovní výpůjční služba

Text dotazu

Dobrý den,
v rámci své bakalářské práce bych potřeboval čerpat z publikace BRŮŽEK, Antonín, Gabriela SMRČKOVÁ a Martin ZÁKLASNÍK. Evropská měnová integrace a Česká republika, kterou ovšem nemohu ve Vaší databázi najít. Dozvěděl jsem se, že existuje meziknihovní výpůjční služba. Bylo by tedy možné publikaci zapůjčit tímto způsobem?

Odpověď

Dobrý den, jestliže požadovaný dokument není v našem fondu, Knihovna města Plzně uživateli na požádání zprostředkuje výpůjčku z jiné knihovny na území ČR. Podmínky vypůjčení a délku výpůjční doby určuje zasílající knihovna. Výpůjční dobu dokumentů vypůjčených prostřednictvím meziknihovní služby lze po dohodě se zasílající knihovnou prodloužit. Meziknihovní služba je bezplatná, čtenář hradí pouze poplatek ve výši poplatku za rezervaci. Uživateli lze na požádání poskytnout v tištěné podobě články z periodik, kapitoly z knih a statě ze sborníků z fondů jiných knihoven v ČR. V tom případě uživatel platí vynaložené náklady dodávající knihovny. Objednávka MVS probíhá prostřednictvím osobně vyplněného formuláře s vlastním podpisem žadatele. Agendou meziknihovní služby je pověřena Ústřední knihovna pro dospělé čtenáře, můžete se na ně obrátit kdykoliv v jejich otevíracích hodinách.

Ústřední knihovna pro dospělé

B. Smetany 13

301 00 Plzeň

tel.: 378 038 208

e-mail: ukd@plzen.eu

Otevírací doba:

Po – Pá   9. 00 – 18. 00

So            9. 00 – 12. 00

Použité zdroje

Knihovna města Plzně - Knihovní řád