meziknihovní výpůjčky

Text dotazu

zajímá mě, jak funguje meziknihovní vypůjčování v rámci jičínského okresu - zda lze dotazem z knihovny v Ostroměři objednat knihu z fondu jiné knihovny stejného okresu, jestli bude doručena nebo si pro ni bude třeba zajet.

Odpověď

Odpovídáme na Váš dotaz, i když naše knihovna není v jičínském okresu. Knihovna města Hradce Králové poskytuje meziknihovní výpůjční služby podle knihovního zákona č. 257/2001 Sb. všem registrovaným knihovnám v ČR. Vaši žádanku přijmeme v písemné podobě, poštou či emailem. Půjčují se knihy z fondu Ústřední půjčovny (viz. náš on-line katalog na www.knihovnahk.cz) na
dobu jednoho měsíce. Knihy posíláme poštou, nebo po domluvě si pro ně můžete i přijet. Nemůžeme Vám zaslat knihy, které půjčujeme prezenčně, ale můžeme Vám z nich zhotovit kopie v souladu s autorským zákonem. Služby MVS jsou bezplatné, platíte pouze kopírování (viz.ceník služeb a poplatků na našich internetových stránkách). Tyto podmínky platí i pro půjčování knih a not z fondu Hudebního oddělení KMHK, přístupných též na on-line knihovny.