metrosexualita

Text dotazu

Zajímam se o nepříliš starý společenský jev tykajíci se nadměrného starání se o sebe u mužů, zvaný metrosexualita, ve své knihovně jsem nenalezl žádnou publikaci ani zmínku o tomtu pojmu. Obracím se na vás, jestli již v České republice bylo něco na toto téma publikováno.

Odpověď

Knihu na Vami zadane tema jsme bohužel nenalezli (konkretne takovou, ktera by hledany vyraz mela v nazvu ci v predmetu). Domnivame se, ze je nutne se podivat na prirucky urcene muzum, ktere se zabyvaji jejich peci o vzhled, telo.... - viz napr.

Moderní muž na prahu třetího milénia / René Koch, Frank Naumann. -- Vyd. 1.. -- Praha : Ikar, 1999. -- 141 s. : il. ; 27 cm
Předmět. heslo
muži
psychologie osobnosti
péče o zdraví
péče o tělo
kosmetika

Zadali jsme Vami hledany termin do vyhledavace google.com, bylo nalezeno nekolik odkazu, vybrali jsme články na toto téma
http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2006011401

http://www.stratosfera.cz/modaakrasa/mak.clanek.php?parent&clID=27743&dil=1

http://www.stratosfera.cz/modaakrasa/mak.clanek.php?parent&clID=27743&dil=2

Licencovana plnotextova baze Anopress obsahuje nekolik clanku na dane tema, napr v archivu za posledni rok jsou uvedeny:
HUŠEK, Matěj. Metrosexuál není žádný gay! Magazín Práva, 17.09.2005, str. 22

CONWAY, Johny. Co si myslí muži. Trend marketing, 19.05.2005, str. 30 SVĚT METROSEXUÁLŮ! Popcorn, roč. 6, č. 4 (01.04.2006), str. 18

Pokud neni ve vasi knihovne dispozici databaze Anopress nebo uvedena periodika, požádejte v knihovně pracovniky sluzeb o zprostredkovani kopii z jinych knihoven v ramci meziknihovnich reprografickych sluzeb.