Metody výzkumu, historie

Text dotazu

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na knihy, ve kterých jsou popsány metody historického výzkumu. Jedná se konkrétně o komparativní metodu, archivněhistorickou metodu, kvantitativní a kvalitativní metodu. Děkuji.

Odpověď

Dobry den,

nize uvedene publikace obsahuji podrobne charakteristiky metod pouzivanych pri historicke praci. Z Vami uvedenych metod jsme zde vsak bohuzel nasly pouze nektere. Pro zjisteni dalsi informaci bychom Vam doporucili kontaktovat primo odborna pracoviste z oblasti historie.

BARTOS, J. Uvod do techniky historicke prace. Olomouc : Univerzita Palackeho, 1977. s. 84-94.

ZWETTLER, Otto; VACULIK, Jaroslav; CAPKA, Frantisek. Uvod do studia dejepisu a technika historikovy prace. Brno : Masarykova univerzita v Brne, 1996. s. 84-97. ISBN 80-210-1366-4.

HROCH, Miroslav a kolektiv. Uvod do studia dejepisu. IV. Metody historikovy prace. Praha : Statni pedagogicke nakladatelstvi, 1983. 118 s.

VACULIK, Jaroslav; CAPKA, Frantisek. Uvod do studia dejepisu a historicky proseminar. Brno : Masarykova univerzita v Brne, 2004. s. 72-84. ISBN 80-210-33932.