metodický pokyn pro knihovnu

Text dotazu

Hezký den přeji. V dokumentu "Standard pro dobrou knihovnu" jsem se dočetla o metodickém pokynu na výstavbu a rekonstrukci knihoven. V poznámce pod čarou je psáno, že tento se připravuje a předpokládané schválení lze očekávat v r. 2012. Nepodařilo se mi tento dokument najít a tak se ptám, zda byl schválen, případně zda existuje jiný, který by dané téma zpracovával. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

odpovídám tímto na Váš dotaz týkající se Standardu pro dobré knihovny. Materiál je ke stažení tady:http://www.nkp.cz:8080/ipk/ipk/docs/Navrh_Standard_Vystavba_07_05_2012DEF.pdf.

Bohužel pořád  není schválený Ministerstvem kultury, ale je určitě možné z něj vycházet.

Mezitím totiž byla přeložena mezinárodní norma na výstavbu a rekonstrukci knihoven: http://www.nkp.cz:8080/ipk/ipk/odborne-cinnosti/vystavba-a-rekonstrukce-knihoven-1/tni-iso-tr-11219-kvalitativni-podminky-a-zakladni-statistika-pro-budovy-knihoven-plocha-funkcnost-a-design.

Kolegové z Knihovnického institutu se soustředili na překlad normy, ta vyšla na konci minulého roku. Teď bude probíhat debata o tom, jestli tato mezinárodní norma nahradí náš metodický pokyn nebo bude metodický pokyn upraven podle normy a poté schválen.