Měřící a diagnostické metody ve stavebnictví, geodézii a geologii

Text dotazu

Dobrý den, potřebuji odkazy či literaturu týkající se měřících a diagnostických metod ve stavebnictví, geodézii a geologii. Děkuji

Odpověď

K orientaci ve fondu naší knihovny slouží katalog, v elektronickém na http://aleph.svkpl.cz lze nalézt například následující tituly (výběr):

Signatura: 31B48069. Diagnostika staveb : hydroizolace, termografie, blower door test, akustika / Jan Pešta, David Tesař, Viktor Zwiener. -- 1. vyd.. -- [Praha] : DEKTRADE, 2011. --  113 s. : il. (převážně barev.) ; 19 cm.  ISBN 978-80-87215-09-8 (brož.)

Signatura: 392A41037. Geodézie 1 : měření a výpočty / Jan Ratiborský. -- 3. vyd.. -- V Praze : České vysoké učení technické, 2011. --  234 s. : il., mapy, portréty, faksim. ; 30 cm.  ISBN 978-80-01-04788-0 (brož.)

Signatura: 391A54563. Určování neelektrických veličin stavebních materiálů elektrickými metodami = Determining of non-electric parameters of building matarials by electric methods / Petr Semerák. -- V Praze : České vysoké učení technické, Fakulta stavební, 2007. --  23 s. : il. ; 21 cm.  ISBN 978-80-01-03641-9 (brož.)

Signatura: 391A52468. Aplikace astronomických a družicových metod v inženýrské geodézii = Applications of astronomical and satellite methods in engineering geodesy : teze přednášky k profesorskému jmenovacímu řízení v oboru geodézie a kartografie / Otakar Švábenský. -- Brno : Vutium, 2005. -- 21 s. : il. ISBN 80-214-3011-7.

Z článkových, volně dostupných databází, vybíráme např. tyto články a statě:

KRIŽAN, František. Meranie dostupnosti v geografii. Geographical aspects of central European space. Brno: Masarykova univerzita, 2005, č. 16, s. 267-287. ISSN 80-210-3759-8.

Profesionální stavební termografie.  Automatizace. Listopad 2009, roč. 52, č. 11, s. 654-655. ISSN 0005-125X.

SKOŘEPA, Zdeněk a Radek DUŠEK. Digitální nivelační přístroj DNA03 a přesnost určení nivelačních převýšení: Digital Level Instrument DNA03 and Accuracy of Differences of Elevation Determined by Levelling. Geodetický a kartografický obzor. 2010, roč. 56, č. 7, s. 137-141.

VYSKOČIL, Zdeněk a Zdeněk LUKEŠ. Horizontální komparátor pro systémovou kalibraci digitálních nivelačních přístrojů - realizace na Fakultě stavební ČVUT v Praze a v laboratoři Úřadu pro katastr a zeměměřictví v Kuala Lumpur: Horizontal Comparator for System Calibration of Digital Levels - Realization at the Faculty of Civil Engineering, CTU Praha and in Laboratory of the Department of Survey and Mapping Malaysia in Kuala Lumpur. Geodetický a kartografický obzor. 2012, roč. 58, č. 3, s. 54-57.

Tato služba není určena k vyřizování rešeršních služeb, pokud o ně máte zájem, dostavte se do speciální studovny, více viz http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/.