Měkčení tvrdého pečiva

Text dotazu

Dobrý den, lze prosím změkčit ztvrdlý chléb a pečivo jinak než rozmočením - tak, aby si podrželo tvar a dalo se krájet, mazat a kousat jako za čerstva? Pokud je to nutno provádět za tepla, lze to nějak dělat v obyčejné (nevařicí, jen ohřívací) mikrovlnce? Jiné zařízení pro ohřev potravin (plotýnku, hořák, troubu ani varnou konvici) nemám a nechci. Díky za radu.

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Bohužel jsem nenašel jiné varianty, než píšete. Doporučuji obrátit se na Pražský kulinářský institut (https://www.prakul.cz/course/), kde budou vědět více.