MDT

Text dotazu

Vážená paní, vážený pane,

obracím se na Vás ve věci přístupu k aktuální a volné verzi MDT (dříve přístupnou na http://aip.nkp.cz/mdt/) - kde je nyní možné tabulky najít? Potřebuji tabulky prohledávat z důvodu zjištění notací MDT + slovních vyjádření notací.

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

na adrese http://cz.udc-hub.com/cs/login.php je dostupná česká standardní verze klasifikačního systému MDT. Služba je určena knihovníkům, badatelům a studentům v oborech knihovnictví a informatika, obsah služby ani jeho části nelze využít ke komerčním účelům. Tato verze nahrazuje dřívější verzi dočasně zveřejněnou na adrese http://www2.nkp.cz/mdt/index.htm. Děkuji kolegům z firmy AiP Beroun s.r.o. za kooperaci v oblasti publikování MDT i za laskavé a vstřícné zpřístupnění české verze MDT na dočasné adrese.

Registrace ke službě je jednou z podmínek ze strany Konsorcia MDT a platí pro všechny účastníky všech jazykových verzí. "Jednodušší verze pro menší knihovny a MLK" obsahující 2 600 znaků je volně dostupná bez registrace od roku 2009 na adrese http://www.udcc.org/udcsummary/php/index.php?lang=cs&pr=Y , nyní v 52 jazykových verzích.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

02.02.2016 16:34

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu