MDT

Text dotazu

Dobrý den, prosím o sdělení, na jaké adrese lze objednat tabulky MDT v papírové podobě.
Elektronická podoba MDT je za cenu 3 500 Kč? Levnější varianta pravděpodobně není? Děkuji za odpověď a srdečně zdravím.

Odpověď

Dobrý den, podle sdělení kolegů z vydavatelského odboru již Národní knihovna tabulky MDT v papírové formě nemá. Vznesli jsme dotaz ještě na kolegy z Oddělení věcných autorit a věcného zpracování, zda není možné MDT dostat ještě jinde.
Pokud se nějaká možnost objeví, dáme vám vědět.
Jedno z posledních vydání MDT vyšlo v r. 1995 v nakladatelství Artifex, ale ani to podle našich zjištění není dostupné. Samozřejmě, jak asi víte, je k dispozici elektronická podoba MDT.
MDT na CD-ROM zpracovává NK ČR a vydává firma AiP Beroun, a cena uvedená na jejích stránkách je skutečně něco přes 3 500 Kč. Kromě toho ale existuje volně přístupná on-line verze, která by vám snad mohla posloužit dostatečně. Informace i přístup k on-line databázi MDT najdete zde:
http://www.aipberoun.cz/Site/produkty_mdt_cz.htm .
V dolní části stránky najdete informaci o aktuálním stavu báze. Z ní také plyne, že nejnovější podobu MDT najdete pouze v elektronické podobě.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.10.2008 15:08

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu