MDT

Text dotazu

Dobrý den, prosím o sdělení, na jaké adrese lze objednat tabulky MDT v papírové podobě.
Elektronická podoba MDT je za cenu 3 500 Kč? Levnější varianta pravděpodobně není? Děkuji za odpověď a srdečně zdravím.

Odpověď

Dobrý den, podle sdělení kolegů z vydavatelského odboru již Národní knihovna tabulky MDT v papírové formě nemá. Vznesli jsme dotaz ještě na kolegy z Oddělení věcných autorit a věcného zpracování, zda není možné MDT dostat ještě jinde.
Pokud se nějaká možnost objeví, dáme vám vědět.
Jedno z posledních vydání MDT vyšlo v r. 1995 v nakladatelství Artifex, ale ani to podle našich zjištění není dostupné. Samozřejmě, jak asi víte, je k dispozici elektronická podoba MDT.
MDT na CD-ROM zpracovává NK ČR a vydává firma AiP Beroun, a cena uvedená na jejích stránkách je skutečně něco přes 3 500 Kč. Kromě toho ale existuje volně přístupná on-line verze, která by vám snad mohla posloužit dostatečně. Informace i přístup k on-line databázi MDT najdete zde:
http://www.aipberoun.cz/Site/produkty_mdt_cz.htm .
V dolní části stránky najdete informaci o aktuálním stavu báze. Z ní také plyne, že nejnovější podobu MDT najdete pouze v elektronické podobě.