Matrika Nové Vsi u Lomnice na Popelkou

Text dotazu

Dobrý den, prosím o informaci pod kterou matriku patřila Nová Ves u Lomnice. Konkrétně se mi jedná o datum 19.6.1868. Hledala jsem v Soa Litoměřice i v Zámrsku přímo pod Neudorf,Neundorf,ale uvedené datum nemůžu nikde najít.Prosím tedy o sdělení,pod jaký farní úřad v uvedeném roce Nová Ves patřila. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

V archivu v Zámrsku by se podle inventáře měla přímo pod farním úřadem Nová Ves nad Popelkou nacházet matrika narozených z let 1842-1884. (Odkaz z inventáře posílám níže). Problém je v tom, že zmíněná matrika není digitalizována, budete muset zajít přímo do archivu. Složku by mělo být možné si v archivu objednat  např. e-mailem na základě níže uvedených údajů:

inv. č. 6546 signatura 5703

matrika N 1842-1884 ukn 6546

územní rozsah: Nová Ves nad Popelkou

24,5x39,5 cm, vazba: kožená poškozená, 587 fol., čeština, poznámka: od XI/1842

mikrofilm č. 3328,3329

Pro bližší informace doporučujeme prostudovat stránky archivu, případně kontaktovat někoho z  pracovníků v badatelně.

Zde posíláme ještě pár odkazů na archiv:

Základní informace, kontakty na archiv:

http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/matriky/

Přehled farních úřadů a stav digitalizace:

http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2011/11/Mapa-digi-%C5%98K-farnost%C3%AD-k-30.6.2014.jpg

sbírka matrik (inventář):

http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2013/10/8700_Sb%C3%ADrka-matrik-v%C3%BDchodo%C4%8Desk%C3%A9ho-kraje-1587-1949_NAD_190-stav-2014-06-20.pdf