Matrika

Text dotazu

Prosím rada bych se zeptala na, které Matrice dostanu informace o své rodině - a jestli tyto informace najdu na internetu. A nebo jak vubec se k informacím dostanu?

Odpověď

Dobry den,

predpokladam, ze si chcete zacit sestavovat rodokmen. Odbornou radu Vam muze poskytnout Ceska genealogicka a heraldicka spolecnost http://www.genealogie.cz/kontakt.htm. Sbirat informace o rodine by mel clovek zacit asi prave v rodine a u pribuznych. Projit vsechny dostupne dokumenty (rodne listy, oddaci listy, parte apod.).
Hlavnim zdrojem jsou matriky na obecnich uradech v miste, odkud ta rodina nebo nekdo z ni pochazi, narodil se tam a byl tam zapsan v matrice. Pokud prokazete, ze jste prima pribuzna, mate moznost udaje z matriky ziskat. Uzavrene matriky se predavaji do oblastnich archivu. Udaje z matrik pristupne volne na internetu nejsou.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.02.2008 18:41

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu