Marquis Who\'s Who (vydavatel)

Text dotazu

Zajímaly by mě informace o americkém vydavateli Marquis Who\'s Who. Vydavatel prezentuje své publikace jako respektovaný zdroj biografických údajů. Nikdy jsem ale o vydavatelství ani o jeho publikacích nneslyšela. Můžete mi prosím protvrdit, zda se jedná o seriózního vydavatele? Případně, zda je ve vaší knihovně k dispozici některá publikace zmíněného vydavatele? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Marquis je americké nakladatelství zaměřující se na vydávání knih obsahující biografické profily významných postav (historických i současných) ze všech oblastí lidského konání - od obchodu po lékařství
Albert Nelson Marquis vydal svůj první výbor 8.602 významných odsobností již v roce 1899.
Více informací o nakladatelství naleznete na internetových stránkách http://www.marquiswhoswho.com/

Ve fondu Národní knihovny naleznete např. následující tituly (zdroj: NKC-Online katalog Národní knihovny ČR http://sigma.nkp.cz/F/):

Who was who in America. -- Chicago : Marquis Who's Who, [1966]-[1994]. -- 12 sv.

Who's who in America : a biographical dictionary of notable liwing men and women. -- Revised and reissued biennialy. -- Chicago : A.N.Marquis, 1964. -- sv ; 4°

Who's who in America. -- New Providence, N.J. : Marquis Who's Who, [1899]- . -- sv. ; 31 cm

Who's who in the world. -- New Providence : Marquis Who's Who, [1992]- . -- sv. ; 30 cm

World who's who in Science : A Bibliographical Dictionary of Notable Scientists from

Antiquity to the Present : A Comp. Vol. of The Marquis Biographical Library / Edit. Allen G. Debus ... [et al.]. -- Chicago : Marquis-Who's Who, 1968. -- 16, 1855 s.