Malotraktory

Text dotazu

Zajímám se o historii výroby malotraktorů, speciálně od firmy Agrostroj Prostějov. Zajímaly by mě i různé uživatelské návody, seznamy dílů atd.
Bylo by možné něco takového najít v archívu knihovny?

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme Vám za využití našich služeb. Na toto téma bylo vydáno velké množství literatury.

V našem fondu můžete najít:

ČSN EN 709+A2 Zemědělské a lesnické stroje - Ručně vedené malotraktory s nesenými rotačními kypřiči, motorové okopáváčky, motorové okopávačky s hnacím kolem (koly) - Bezpečnost  : Agricultural and forestry machinery - Pedestrian controlled tractors with mounted rotary cultivators, motor hoes, motor hoes with drive wheel(s) - Safety   / [zpracovatel Oldřich Petr, Ludmila Fuxová] Poznámka: Tato norma je českou verzí evropské normy EN 709:1997+A2:2009

Publikace jsou ke studiu – studovna časopisu 3. NP ČSN online.

Vacek, Karel. Malotraktor Oleško. Príslušenstvo. 1. vyd.. Bratislava : Alfa, 1977/79/.

Vacek, Karel. Malotraktor Oleško. Príslušenstvo. 2. vyd.. Bratislava : Alfa, 1980

Tabulky shodných náhradních dílů strojů národního podniku Agrostroj Pelhřimov. Praha : Státní zemědělské nakladatelství, 1962.  91 s. : il.

Dále Vám zasíláme další zajímavou literaturu:

Jubilejní katalog národního podniku Agrostroj, nositele Řádu práce, závod Prostějov. -- Prostějov : Agrostroj, 1963. -- 23 s. + 1 volná příl.

BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. X-0509.334

Jubilejní katalog národního podniku Agrostroj Prostějov : závod Prostějov. -- Prostějov : Agrostroj, 1958. -- 67 s.

BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. X-0509.332

Zprávy dokumentačního oddělení n.p. Agrostroj Prostějov. Čís. 20/21. -- Prostějov : Agrostroj, 1961. -- 42 s.

OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. II 313.223/ 3-4(24-25)

Technické a ekonomické informace. Čís. 1/22. -- Prostějov : Agrostroj, 1961. -- 30 s.

OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. II 313.223/ 1(22)

Časopisy:

Wikovák : časopis zaměstnanců závodů na hospodářské stroje Agrostroj, n.p., závod Wikov. -- Prostějov : ZOS ROH, 1946-50

OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. III 292.092

Roky: 1948-50, Svazky: 3-5

Prostějovský strojař : časopis zaměstnanců n.p. Agrostroj Prostějov. -- Prostějov : ZOS ROH, 1950-1966

OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. III 292.092

Roky: 1951-66, Svazky: 6-21

Publikace o konkrétních strojích - např.:

Mlátička MA 90 a MAJ 90 : Seznam náhradních dílů. -- Prostějov : Agrostroj, [1954]. -- 51, [1] s. ; 8° ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně *

Třidič brambor TB-26 : vyrábí Agrostroj Prostějov, n.p. : dodává Ústřední podnik zemědělské techniky. -- Prostějov : Agrostroj, 1963. -- 51 s.

BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. X-0504.792

Tento seznam není vyčerpávající. Pokud byste si přál vyčerpávající seznam literatury na toto téma využijte našich rešeršních služeb viz. http://www.techlib.cz/cs/129-resersni-sluzby.