Maloobchod

Text dotazu

Dobrý den, dělám bakalářskou práci na téma
maloobchod a nevím, jakou je třeba k tomu literaturu.
V práci bych chtěla zmínit historii maloobchodu, současnost a rozebrat
problém malých obchodů kontra supermarkety.

Odpověď

Dobrý den,

níže je uvedena možná literatura pro zpracování vaší bakalářské práce.

Další prameny můžete dohledat v Souborném katalogu VŠE

(http://library.vse.cz) nebo v Jednotné informační bráně

(http://www.jib.cz/V?RN=448248646).

Literatura:

Lusch, Robert F.: Introduction to retailing. [Mason] :

South-Western/Cengage Learning, c2011.

Bárta, Vladimír: Retail marketing. Praha : Management Press, 2009.

Boček, Martin: POP in-store komunikace v praxi : trendy a nástroje

marketingu v místě prodeje. Praha : Grada, 2009.

Cimler, Petr: Retail management. Praha : Management Press, 2007.

Hammond, Richard: Chytře vedená prodejna : jak mít více zákazníků a větší

tržby . Praha : Grada, c2005.

Beraud, Christian: Řeč retailu! : 1000 základních pojmů retailu. Praha :

ATOZ, [2002].

Varley, Rosemary: Retail product management : buying and merchandising.

London : Routledge, 2001.

Starzyczná, Halina: Maloobchod v českých zemích v proměnách let 1918-2000.

Karviná : Slezská univerzita, 2000.

Obchod - doména spotřebitele : (ekonomicko-statistický přehled o vývoji a

stavu v obchodě) / ČSÚ, MAG Consulting, s.r.o. Praha : MAG Consulting,

2001.

Dlouhý, Vladimír: Obchod v České republice : problémy a perspektivy = Der

Handel in der Tschechischen Republik : Probleme und Perspektiven = Retail

industry in the Czech Republic : problems and outlook .Köln : Deutsches

Handelsinstitut, [1998].

Kooperace : cesta k prosperitě malého a středního podnikání : informační

materiál pro drobné obchodníky. Díl II / Ministerstvo průmyslu a obchodu,

Svaz obchodu ČR. Praha : MAG Consulting, 2002.

Maloobchodní síť a obchodní podnikání v ČR : odborný materiál pro obce a

podnikatele, zpracovaný na základě výsledků sčítání maloobchodních prodejen

v ČR v r. 1999.

Kotler, Philip: Moderní marketing. Praha : Grada, 2007.

Kotler, Philip: Inovativní marketing : jak kreativním myšlením vítězit u

zákazníků. Praha : Grada, 2005.

Cimler, Petr: Provozní strategie obchodních firem . Praha : Vysoká škola

ekonomická, 1994.

Dedouchová, Marcela: Kvalitní strategie - předpoklad úspěchu firmy. Praha :

Profess, [1996].

Pražská, Lenka: Obchodní podnikání : retail management . Praha :

Management Press, 2002.

Boučková, Jana: Základy marketingu . Praha : Oeconomica, 2011.

Geffroy, Edgar K.: Zákazník - náš protivník nebo partner? : clienting

nahrazuje marketing a radikálně mění způsob prodeje. Praha : Management

Press, 2001.

Spáčil, Aleš: Péče o zákazníky : co od nás zákazník očekává a jak

dosáhnout jeho spokojenosti. Praha : Grada, c2003.

Závěrečné práce (elektronický zdroj - nejsou volně dostupné)

Bernat, Jakub: Ovlivňování zákazníka v maloobchodě. Bakalářská práce

(Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2009

Čiháková, Lenka: Strategie malé firmy podnikající v oblasti maloobchodu.

Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta

mezinárodních vztahů, 2009.

Vidová, Eva: Vývoj retailingu v Českej republike. Bakalářská práce

(Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2010.

Nymsa, Jakub: Vývoj maloobchodu v ČR po roce 1993. Diplomová práce

(Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2008.

Walach, Janusz: Maloobchod jako lakmusový papírek vývoje ekonomiky?

Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Národohospodářská

fakulta, 2008

Internetové zdroje:

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/eurostat/home/

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/home

Periodika:

Moderní obchod

Hospodářské noviny

MF Dnes

Zboží a prodej

Lobby