malíři H. Geigher, T. Wyhne-Morgan, Tichavský, K. Toman

Text dotazu

Dobrý den,
mám několik obrazů od H. Geighera,T. Wyhne-Morgan, Tichavského, K. Tomana a chtěla bych se dozvědět něco o nich.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo najít žádné údaje o T.Wyhne-Morganovi a Tichavském.
Z uvedených zdrojů citujeme:
Geigher [Geiger ?], H.
"Geiger, Hermann, dtsch. Bildnismaler., * 1904 Stuttgart, ansässig ebda. Beschickte die 2. Dtsche Kstausst. Dresden 1949. Koll.-Ausst. Herbst 1952 in d. Gal. Schöninger in Stuttgart."
In: Vollmer, Hans. Allgemeines Lexikon der bildenden Künstler des XX. Jahrhunderts Leipzig : VEB E.A.Seemann Verlag, 1955), s. 217.

Toman Karel
1. "Toman, Karel . Nar. 1888 v Příboře na Moravě. Malíř a grafik, zejména krajin a pohledů z moravských měst. Žije v Prostějově. Grafice se vyučil v Gorici."
In: Nový slovník československých výtvarných umělců. (Praha : Tvar, 1950) D. 2, s. 596.

2. "Toman, Karel. *3.6.1921. Malíř v Kroměříži. Studie: VŠUP (abs. 1949)."
In: Dodatky ke Slovníku československých výtvarných umělců (Praha : SNKLHU, 1955), s. 196.

Doporučujeme ještě: knihovnu Umělecko-průmyslového muzea: knihovna: knihovna@upm.cz
studovna: studovna@upm.cz knihovnu Ústavu dějim umění AV ČR: adamczykova@udu.cas.cz