malíř w.švédler životopis asi v letech 1890-1945 mám doma od něho obrazy

Text dotazu

mám doma od výše uvedeného malíře obrazy, zdědila po otci strašně dávnao. motivy Krkonoše a skály podpis je švédler nic o něm nevím kde najdu životopis ???

Odpověď

Dobrý den,

z důvodu celkové rekonstrukce budovy Uměleckoprůmyslového musea bude bohužel Knihovna Uměleckoprůmyslového musea až do roku 2017 fungovat v omezeném režimu (viz informace na stránkách: http://www.knihovna.upm.cz/). Kolegové z KUPM předali Váš dotaz Národní knihovně, avšak v nám dostupných zdrojích a slovnících českých výtvarných umělců informace o malíři W. Švedlerovi/ Švédlerovi chybí. Se svým dotazem se můžete ještě zkusit obrátit na Knihovnu Akademie výtvarných umění v Praze (https://www.avu.cz/category/avu-menu/akademie/specializovan%C3%A1-pracovi%C5%A1t%C4%9B/knihovna). Vzhledem k tomu, že Knihovna AVU běžně neposkytuje informační služby obdobné službě Ptejte se knihovny Vám ovšem, bohužel, nemůžeme zaručit kladnou odpověď.