malíř E.Marek

Text dotazu

Dobrý den,
marně pátrám po seznamech malířů a nemohu najít malíře se signaturou E. Marek. Mohli byste mi pomoci?

Odpověď

Dobrý den,

prošli jsme všechny dostupné slovníky a encyklopedie českého výtvarného umění, biografické slovníky, všeobecné encyklopedie a databáze (Lexikon českých výtvarníků, World Biographical Archives), bohužel však bezúspěšně.

Předpokládáme, že se jedná o pseudonym, jméno regionálního malíře či malíře amatéra, který nebyl zahrnut do biografických slovníků českých malířů a výtvarníků.

Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit též na Knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea (knihovna je taktéž zapojena do služby Ptejte se knihovny) či Knihovnu Národní galerie (http://www.ngprague.cz/cz/15/sekce/knihovna/). Tyto knihovny by měly disponovat podrobnějšími katalogy českých výtvarných umělců.

Použité zdroje:

* Nová encyklopedie českého výtvarného umění. 1.vyd. Praha : Academia, 1995-2006.

* Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-... sv. 17. Šte-Tich1. vyd. Ostrava : Výtvarné centrum Chagall, 2006.

* PAVLIŇÁK, Petr. Signatury českých a slovenských výtvarných umělců. 1.vyd. Ostrava : Výtvarné centrum Chagall, 1995.

* Nový slovník československých výtvarných umělců. 3., značně rozš. vyd. V Praze : Tvar, 1947-1955.

* Lexikon českých výtvarníků (licencovaná online databáze: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3)

* Ottův slovník naučný : ilustrovaná encyklopedie obecných vědomostí. V Praze : J. Otto, 1888-1909.

* World Biographical Index Online ((licencovaná online databáze: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3)