majitel deníku Prager Tagblatt

Text dotazu

Dobry den. Mala by som otazku na oddelenie periodik, zaujimaju ma noviny Prager Tagsblatt, da sa zistit kto bol majitelom tychto novin v rokoch 1930 az 1945?

Odpověď

Majitelem Prager Tagblattu byla rodina Mercy-u pro období, ktere vas zajima, je uvaden Heinrich Mercy Syn. Rodina ale od r. 1914 list pouze vlastnila a nevydavala, vydavatelem byl od tohoto roku R. Keller. List zanikl v roce 1939.
Udaje jsme cerpali z techto zdroju:
naskenovany listkoveho katalogu NK (http://katif.nkp.cz/, Generalni katalog I, \ Šao - Thz \ Taf-Tam \ zaznamy c. 223-227, 228 - tento posledni zaznam ma jeste vlastni strankovani);

Pasák, Tomáš, Soupis legálních novin, časopisů a úředních věstníků v českých zemích z let 1939-1945 / Praha : Univerzita Karlova, 1980 (nektere udaje jsou zde uvedeny chybne, srovnavali jsme s ostatnimi prameny);

Ottuv slovnik naucny nove doby : Dodatky k velkemu Ottovu slovniku naucnemu, heslo Prager Tagblatt.