Mají všechny knihy ISBN?

Text dotazu

Mají všechny existující knihy ISBN? U normálních knih je jasné, že ano, ale co třeba u hodně starých knih (třeba nějaké středověké ručně psané) nebo naopak u hodně nových knih, které si někdo vydává vlastním nákladem (kdybych třeba napsal nějakou knížku, sám si ji doma tiskl a prodával zájemcům přes internet, tak určitě sama o sobě žádné ISBN mít nebude. Řekněme ale, že by se ukázalo, že o tu knížku mají knihovny zájem - přidělil by jí někdo ISBN nebo by zůstala bez něj, tak, jak to autor původně zamýšlel?)

Odpověď

Dobrý den, zdaleka všechny knihy nemají kód ISBN, a to ani ty, které vycházejí v současnosti. Základní informace o systému ISBN najdete na této adrese:

http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=ISBN,_ISMN,_ISSN&submenu3=17.