Magie a čarodějnictví

Text dotazu

Dobrý den, měla bych prosbu. Sháním materiály o historii magie a čarodějnictví až po současnost. Zda byste mi nedoporučili nějaké knihy nebo webové stránky. Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

ve Vašem případě, bychom doporučovali prohledat katalog NKC - Bibliografická báze a katalog NK ČR. Katalog je volně přístupný na internetu http://sigma.nkp.cz/F a zahrnuje všechny přírůstky Národní knihovny od r.1995 (včetně neknižních), starší dokumenty jsou průběžně doplňovány.

Do vyhledávacího pole "Předmět (klíčová slova)" nebo "Kombinace slov z různých polí" vložíte termíny, které vystihují danou problematiku. Ve Vašem případě můžete kombinovat slova jako např. magie, čarodějnictví, okultismus, mystika, dějiny apod.

Pro ilustraci uvádíme následující literaturu:
Encyklopedie mystiky / [Mircea Eliade ... et al. ; Marie-Madeleine Davyová (editor) ; přeložili Helena Beguivinová, Danuše Navrátilová a Jindřich Vacek]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Argo, 2000-.

Dějiny magie / napsal Éliphas Lévi (abbé Alphons Louis Constant) ; [z francouzštiny] přeložil Jan Kefer. -- Praha : Universalia, 1934. -- 214 s

Dějiny magie / Richard Cavendish ; z angl. přel. Eva Karásková a Marian Siedloczek ; obálka a graf. úprava Vladimír Nárožník. -- 1. vyd.. -- Praha : Odeon, 1994. -- 205 s.

Legenda Karel Weinfurter / Josef Sanitrák. -- 1. vyd.. -- Praha : Eminent, 2006. -- 325 s.

Magie v historii, teorii a praxi / Milan Nakonečný. -- 1. vyd.. -- Praha : Vodnář, 1999. -- 401 s. : il.

V případě, že se rozhodnete pro zpracování rešerše (soupisu literatury na dané téma), velice rádi Vám tuto službu zajistíme. Jedná se však o službu placenou. Podrobnější informace o této službě získáte na internetových stránkách - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_reserse.htm.