M. L. King a Che Guevara

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych nějaké knihy o Martinu L. Kingovi a o Che Guevarovi. Předem moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

knihy o M. L. Kingovi nebo Che Guevarovi si můžete najít a objednat v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR, pokud máte platný čtenářský průkaz NK ČR. Vyhledávání je jednoduché podle klíčových slov. Knihy lze najít i v souborném katalogu knih (SKC na www.nkp.cz, kde jsou knihy hlášeny z různých knihoven ČR). Na ukázku knihy o M. L. Kingovi:

Hlavni zahlavi Borovik, Genrich Aviezerovic
Nazev Historie jedne vrazdy : [Kniha o M. L. Kingovi] / Genrich Borovik ; z rus. prel. Alena Smausova
Vydani 1. vyd.
Nakl. udaje Praha : Lidove nakladatelstvi, 1981 (Most : SG 7)
ISBN (Broz.) : Kcs 12,00
Resume Sovetsky publicista seznamuje s okolnostmi zavrazdeni cernosskeho pastora Martina Luthera Kinga, nositele Nobelovy ceny miru, jednoho z vudcu hnuti za obcanska prava ve Spojenych statech, a s podivnym zpusobem vysetrovaniatentatu.Na zaklade ruznorodeho materialu, ktery shromazdil, upozornuje na pripravy FBI, ktere mely znemoznit Kingem pripravovany pochod chudych na Washington, a odhaluje rozpory ve svedeckych vypovedich pri vysetrovani.
Predmet. heslo King, Martine Luther - atentat (r.1968) - dejiny
Predmet. heslo King, Martin Luther (1929-1968 bojovnik za mir cernos.) - zavrazdeni - vysetrovani - reportaze

Hlavni zahlavi Ryskova, Svetlana
Nazev Martin Luther King / Svetlana Ryskova
Vydani 1. vyd.
Nakl. udaje Praha : Horizont, 1988 (Trebic : VCT 33)
ISBN (Broz.) : Kcs 9,00
Edice Medailony / Horizont
Edice Zajmove publ. Socialist. akademie CSSR
Poznamka Prehl. lit
Predmet. heslo King, Martin Luther, 1929-1968
Forma, zanr monografie
Predmet. heslo King, Martin Luther (duchovni a vudce cernossky amer., 1929-1968) - zivot a dilo - monografie

Hlavni zahlavi Hrubec, Marek, 1968-
Nazev Martin Luther King proti nespravedlnosti / Marek Hrubec a kol.
Vydani Vyd. 1.
Nakl. udaje Praha : Filosofia, 2010
Popis (rozsah) 114 s. : il., portrety ; 22 cm
Cislo nar.bibl. cnb002130645
ISBN 978-80-7007-334-6 (broz.)
Poznamka Anglicke resume
Poznamka Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik
Predmet. heslo King, Martin Luther, 1929-1968
Predmet. heslo kazatele -- Spojene staty americke -- 20. stol.
Predmet. heslo baptiste -- Spojene staty americke -- 20. stol.
Predmet. heslo politicti aktiviste -- Spojene staty americke -- 20. stol.
Predmet. heslo Afroamericane -- Spojene staty americke -- 20. stol.
Predmet. heslo obcanska prava -- Spojene staty americke -- 20. stol.
Predmet. heslo hnuti za lidska prava -- Spojene staty americke -- 20. stol.
Predmet. heslo rasova diskriminace -- Spojene staty americke -- 20. stol.
Chronolog. udaj 1929-1968
Forma, zanr sborniky
Predm. hesla-angl. preachers -- United States -- 20th century
Predm. hesla-angl. Baptists -- United States -- 20th century
Predm. hesla-angl. political activists -- United States -- 20th century
Predm. hesla-angl. African Americans -- United States -- 20th century
Predm. hesla-angl. civil rights -- United States -- 20th century
Predm. hesla-angl. human rights movements -- United States -- 20th century
Predm. hesla-angl. racial discrimination -- United States -- 20th century
a další

Knihy o Che Guevarovi:

Hlavni zahlavi Castaneda, Jorge G., 1953-
Nazev Companero : zivot a smrt Che Guevary / Jorge G. Castaneda ; prelozil Josef Orel
Vydani 1. vyd. v ceskem jazyce
Nakl. udaje Praha : BB art, 2003
Popis (rozsah) 430 s., [16] s. obr. pril. : portrety ; 24 cm
Cislo nar.bibl. cnb001248454
ISBN 80-7341-000-1 (vaz.) : Kc 299,00
Dalsi puvodce Orel, Josef, 1933-
Poznamka Prelozeno z anglictiny
Poznamka Obsahuje bibliograficke odkazy a rejstrik
Predmet. heslo Guevara, Ernesto Che, 1928-1967
Predmet. heslo partyzanske hnuti -- Latinska Amerika -- 20. stol.
Predmet. heslo kubanska revoluce, 1959
Predmet. heslo revolucionari -- Latinska Amerika -- 20. stol.
Predmet. heslo Kuba -- politika a vlada -- 1959-
Chronolog. udaj od 1959
Forma, zanr biografie

Hlavni zahlavi Ustariz Arze, Reginaldo, 1940-
Nazev Che Guevara : zivot, smrt a zrozeni mytu / Reginaldo Ustariz Arze ; [prelozila Anna Tkacova]
Vydani 1. vyd.
Nakl. udaje Praha : Mlada fronta, 2011
Popis (rozsah) 422 s. : il., portrety, faksim. ; 25 cm
Cislo nar.bibl. cnb002237592
ISBN 978-80-204-2266-8 (vaz.)
Nazev originalu Che Guevara
Poznamka Prelozeno ze spanelsiny
Poznamka Obsahuje bibliografii
Predmet. heslo Guevara, Ernesto Che, 1928-1967
Predmet. heslo revolucionari -- Latinska Amerika -- 20. stol.
Predmet. heslo revolucionari -- umrti
Predmet. heslo partyzanske hnuti -- Latinska Amerika -- 20. stol.
Chronolog. udaj 1928-1967

Hlavni zahlavi Moscato, Antonio
Nazev Che Guevara / Antonio Moscato ; [preklad Vladimir Klofac]
Nakl. udaje [Ricany u Prahy] : Orego, 1997
Popis (rozsah) 167 s. : il. ; 20 cm
Cislo nar.bibl. cnb000296076
ISBN 80-86117-09-X (broz.)
Dalsi puvodce Klofac, Vladimir
Poznamka Obsahuje bibliografii
Predmet. heslo Guevara, Ernesto Che, 1928-1967
Predmet. heslo revolucionari -- Latinska Amerika -- 20. stol.
Predmet. heslo Latinska Amerika -- politika a vlada -- 20. stol.
Chronolog. udaj 20. stol.
Forma, zanr studie
Forma, zanr biografie

a další