Lze si na čtenářský průkaz dítěte vypůjčit knihu pro dospělé - vyjímečně?

Text dotazu

Lze si na čtenářský průkaz dítěte vypůjčit knihu pro dospělé - vyjímečně?(Bydlím v jiném městě.) Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, obecně platí, že na dětskou legitimaci literaturu pro dospělé nepůjčujeme. Vyjímečně a jednorázově to lze provést, např. ze studijních důvodů - povinná školní četba, encyklopedie,apod. Vždy ale zvažujeme vhodnost půjčeného dokumentu vzhledem k věku dítěte (např. hororová či erotická literatura je tedy předem vyloučena), dáváme také přednost tomu, aby si dítě knihu půjčilo v doprovodu rodiče či zákonného zástupce.

Děkuji.