Lze podle staré fotografie vojáků určit, kdy přibližně a v jaké armádě asi sloužili?

Text dotazu

Dobrý den,
našla jsem starou fotografii, na které je asi můj dědeček, dalo by se podle ní poznat, kdy asi vznikla a kde mohl sloužit? Pokud jsem to dobře pochopila, tak jeho záznamy (narodil se 1897) byly skartovány, takže to je asi jediný zdroj, podle kterého bych se mohla dozvědět alespoň něco.

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podle staré fotografie by se alespoň částečně mohlo dát zjistit něco z požadovaných informací. Samozřejmě hodně záleží na tom co daná fotografie zachycuje, ale alespoň rámcově by mělo jít určit armádu a snad i druh zbraně. S velkou pravděpodobností nepůjde určit konkrétní jednotka, která se nap. v rakousko-uherské armádě rozlišovala barvou vyložení na límci a která nebude z černobílé fotografie rozpoznatelná. Pokud nám zmíněnou fotografii zašlete, pokusíme se Vám identifikovat co půjde.