Lze knihovně darovat svoje přebytečné knihy?

Text dotazu

Dobrý den,
je možné darovat knihovně knihy, které již nepotřebuji, nebo se mi nevejdou do vlastní knihovny?
Buď na zařazení, nebo klidně na rozebrání zadarmo?
Byly by jich dejme tomu čtyři středěn velké krabice. Tématicky různé.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobré ráno,

děkuji Vám za nabídku starších knih. Do fondu knihovny zařazujeme dary pouze tak, že vyměníme poškozený či opotřebovaný výtisk za lepší, ale staré knihy (starší 5-10 let od jejich vydání) již do naší knihovny nevezmeme. Můžete je ale dát v době, kdy je knihovna otevřená ( po-pá: 8-18 hod.) do regálu v hale vedle vstupních dveří:-)