Ludvík Souček

Text dotazu

Chtěla bych vědět něco bližšího o Součkových knihách Tušení stínů a Tušení souvislosti .

Odpověď

Knihy, o něž se zajímáte, jsme nalezli v NKC-online katalogu Národní knihovny ČR. Pokud máte zájem dokumenty studovat jsou Vám k dispozici v Národní knihovně ČR. Jste-li registrovanou čtenářkou NK ČR můžete si knihu objednat přes elektronický katalog NKC (http://sigma.nkp.cz/F).

Pro vaši orientaci v tématu, o němž hledané dokumenty pojednávají, přikládáme také resumé, redukovaný text shrnující základní myšlenky a závěry vědecké nebo odborné práce, které jsou součástí bibliografického záznamu.
Tušení stínu : hledání ztracených civilizací / Ludvík Souček. -- 1. vyd.. -- Praha : Československý spisovatel, 1974. -- 293, [2] s. : [32] s. fot. příl.
; 8°
Resumé: V populárně vědecké knížce shromáždil autor množství dosud neobjasněných pozůstatků dávných civilizací a upozornil na četná "bílá místa" v poznání dávné minulosti lidstva. Na rozdíl od podobných publikací (Däniken, Pauwels, Bergier) přistupuje k těmto zajímavým faktům kriticky a jeho hypotézy vycházejí ze současného stavu vědeckého poznání. Uvažuje také o existenci inteligentních bytostí ve vesmíru i o možnosti ovlivnění naší Země a jejích obyvatel mimozemskými civilizacemi.

Tušení souvislosti / Ludvík Souček. -- 1. vyd.. -- Praha : Československý spisovatel, 1978. -- 307, [2] s. : [12] s. fot. příl. ; 8°
Resumé: Populárně vědecká knížka volně navazující na Tušení stínu rozšiřuje a doplňuje okruh dosud neobjasněných otázek týkajících se původu člověka na Zemi, možností ničivých katastrof, existence a působení vyspělýchmimozemskýchcivilizací na kulturu lidstva aj. Autor k těmto hypotézám přistupuje kriticky a své závěry opírá o současné vědecké poznatky.
Další informace najdete v podobném dotazu o Ludvíku Součkovi v našem archivu.