Ludvík Maštálko /Maštálka

Text dotazu

Vážení, je-li ve Vašich silách, zjistit mi stručná životopisná data člena Sukova tria Ludvíka Maštálka, který v tomto tělesu působil v předválečné době (snad v roce 1938), hrál první housle. Děkuji za Vaši snahu.

Odpověď

Jediné údaje, které jsme k osobnosti houslisty Ludvíka Maštálka nalezli, byly údaje o jeho studiu na Konzervatoři v Praze v letech 1919-1926; u jeho jména je jako místo původu, patrně narození uvedeno: Teplice. Jméno je ve tvaru Ludvík Maštálka (tedy ani Maštálko, ani Maštálek) (In: Sborník na paměť 125 let Konservatoře hudby v Praze uspořádal Dr. Vlastimil Blažek...Vyšehrad, Praha 1936). Patrně další informace o datech narození by bylo možné nalézt v matrikách v Teplicích. Další dotaz, zdali existují zprávy o jeho studiu přímo na konzervatoři, zkuste zaslat na adresu:
archiv@prgcons.cz , to je e-mailová adresa do archivu Pražské konzervatoře.