Lokální periodika okresu Česká Lípa

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se informovala, jaké lokální časopisy vč. historických vycházely a vychází v okrese Česká Lípa.

Odpověď

Dobrý den,

níže máte seznam periodik ale i některých sborníků, které vycházely nebo vychází na okrese Česká Lípa. Excerpce byla dělána ze Souborného katalogu ČR – seriály a nepravá periodika: https://aleph.nkp.cz/cze/skc, využila jsem také fond Městské knihovny Česká Lípa. Katalogizační záznamy jsou přebrány ze SK ve formě zkráceného záznamu. V seznamu jsou také zpravodaje, které vydávají města a některé větší obce. Většina malých obcí občas také vydá svůj zpravodaj v tištěné formě, ale většinou pak skončí u internetové verze.

Seznam periodik okresu Česká Lípa

(pramen: Souborný katalog ČR – Seriály)

Allgemeine Landwirtschaftszeitung. -- Niemes in Böhmen [Mimoň] ; Mähr. Trübau [Moravská Třebová], [ca 1928]-1938

Alis mail. -- Česká Lípa : Alis, 2000-. -- sv. ; 20 cm

Almanach ... / Občanské sdružení Drobné památky severních Čech. -- Česká Lípa : Drobné památky severních Čech, [200-]-. -- sv. ; 21 cm

Arcus : měsíčník pro onkologické pacienty, nemocnice a organizace. -- Česká Lípa : Arcus, 1996-. -- sv.

Básním, básníš, básníme : [... ročník tvořivého psaní žáků Libereckého kraje]. -- Doksy : Základní škola K.H. Máchy Doksy ve spolupráci s Městskou knihovnou Doksy, [2006]-. -- sv. ; 20 cm

Bezděz : vlastivědný sborník Českolipska / [redakční rada Martin Benda ... et al.]. -- 1. vyd.. -- Praha : Tisková, ediční a propagační služba, 1990-. -- sv. : il., tab. ; 21 cm

Bezdězský zpravodaj. -- Bezděz : Obecní úřad, 2004-. -- sv. ; 20 cm

Bibliografie historicko-vlastivědné literatury okresu Česká Lípa za rok ... / [sestavil] Miloslav Sovadina. -- Vyd. 1.. -- Česká Lípa : Státní okresní archiv, 2001- . -- sv. ; 21 cm

Die Biene : Geschäftsanzeiger für das nördliche Böhmen. -- Česká Lípa : : W. Kammer, 1893-[1895]. -- 3 sv.

Böhmisch-Leipaer Anzeige-Blatt. -- Česká Lípa : Philipp Geržabek, 1850-1851

Böhmisch-Leipaer Anzeiger. -- Česká Lípa : Philipp Geržabek, 1863-1869

Böhmisch-Leipaer Wochenblatt. -- Česká Lípa : Philipp Geržabek, 1851-1862

Borský klas : vesnické noviny. -- Nový Bor : ONV, [1950]-1955

Budovatel českolipské vesnice. -- Česká Lípa : ONV, [194-]-1960

České sklo. -- Nový Bor : Crystalex a.s., 1994

Českolipské listy : občanský okresní týdeník. -- Česká Lípa : Okresní úřad ; Ústí nad Labem : Vydavatelství Labe, 1990-1992

Českolipské noviny : Události, rozhovory, kultura, sport. -- Česká Lípa : M. Sobotová, 1995 [1990]-2000. -- sv. ; 34 cm

Českolipsko literární. -- Česká Lípa : Státní okresní archiv, [197-]- . -- sv. ; 21 cm

Českolipský deník : Deníky Bohemia : SD Severočeské noviny. -- Ústí nad Labem : LABE, 1993-. -- sv. ; 47 cm

Českolipský nástup. -- Česká Lípa : ONV, 1972-1990

Českolipský Tatrovák : závodní časopis Vogónky Tatra n.p., závod Kl. Gottwalda. -- Česká Lípa : CV KSČ Vagónky Tatra, 1960-1965

Deutsche Drogisten-Zeitung : Fachzeitschrift und tukündigungsblatt für den gesamten Drogenhandel und die chemische Industrie der Tschechoslowakischen Republik. -- Böhmisch Leipa [Česká Lípa] : Verlag der Deutschen Drogisten-Zeitung, 1925-1937

Deutsche Landpost [mikrodokument] : Tagblatt der deutschen Landpartei "Bund der Landwirte". -- Česká Lípa : Josef Jannausch, 1919-1938. -- 20 sv.

Deutsche Leipaer Zeitung : Unabhängiges deutsch-nationales Blatt. -- Česká Lípa : Friedrich Stopp, 1888-1945

DIAMO : podnikový občasník s. p. DIAMO Stráž pod Ralskem. -- Stráž pod Ralskem : DIAMO, [1996]-

Dnešní Ralsko : čtvrtletník. -- Ralsko : Obec Ralsko, 2002-. -- sv. ; 21-30 cm

Dokský zpravodaj. -- Doksy : Městský úřad, [199-]-. -- sv. ; 21 cm

Družba budovatelů lepších zítřků. -- Doksy : ONV, 1952-1955

Dubáček : měsíčník informací z Dubé a jejího okolí. -- Dubá : Městský úřad, 1998-. -- sv. ; 30 cm

ECHO : časopis NsP Česká Lípa :lidsky naslouchat, odborně pomáhat. -- Česká Lípa : Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, 2005-. -- sv. ; 30 cm

Echo : nezávislý týdeník občanů Českolipska. -- Česká Lípa : DTV-press, 1993-1993. -- 1 sv. ; 52 cm

Der Fahrrad-, Motorfahrzeug- und Nähmaschinen-Händler : Organ des Verbandes der Fahrrad-, Motorfahrzeug- und Nähmaschinenhändler in Deutschböhmen und dessen Einkaufsgenossenschaft r.G.m.b.H. in B. Leipa. -- B. Leipa : Johann Künstner, [1919-1934]. -- sv. ; 31 cm

Genossenschaft : Central-Organ für das Gesammte Gewerbe und Genossenschaftswesen. -- Česká Lípa : Johann Richter, 1884-1887. -- 4 sv.

Geologie a hydrometalurgie uranu : zpravodaj. -- Stráž pod Ralskem : Československý uranový průmysl, [19--]-1989. -- sv.

Hlas dílen : závodní časopis ZS ROH dílen ČSD n.p. Česká Lípa. -- Česká Lípa : ZS ROH, 1950-1964

i-noviny : regionální zpravodajský server : tištěná verze internetových novin. -- Česká Lípa : Access IT, 2001-2002. -- 2 sv. ; 30 cm (internetový server www.i-noviny.cz stále v provozu)

Jahres-Bericht der Ober-Realschule in Böhmisch-Leipa für das Schuljahr .... -- Böhmisch-Leipa : Philipp Geržabek'sche Buchdruckerei, 1865-1934. -- sv. ; 22-27 cm

Jestřebský zpravodaj. -- Jestřebí : Obecní úřad, 2002-. -- sv. ; 20 cm

Jiskra výtopny : časopis ZOS ROH výtopny Česká Lípa. -- Česká Lípa : Závodní odborová skupina ROH, 1951-1954

Jizerské a Lužické hory : historie/příroda/region/cestovní ruch/kultura/fotografie. -- Liberec : Agentura 555, 1996-1999. -- 4 sv. ; 30 cm

Jizerský zpravodaj : Liberec - Jablonec n.N. - Turnov - Česká Lípa. -- Ústí nad Labem : Adima, 2009-. -- sv. ; 30 cm

Juventus caes. reg. gymnasiorum bohemiae regni e moribus et progressu in literis censa : exeunte anni scholastici 1803-1843]. -- [Česko : s.n., 1802-1842]. -- cca 600 sv. ve 14 konvolutech

Juventus gymnasii Bohemo-Lippensis e moribus & progressu in litteris censa : exeunte anno scholastico .... -- Litomericii : Typis Francisci Caroli Laube, [1808-1938]. -- sv. ; 20-28 cm

Der kleine Landwirth : Allgemeines für Land-, Haus- und Gartenbauwirtschaft : Beilage zur Leipaer Zeitung. -- Česká Lípa : Hamann, 1880. -- 1 sv.

Křišťál : časopis ZO KSČ, ZS ROH, ČSM, Borské sklo, n.p. v Novém Boru. -- Nový Bor : ZO KSČ, ZS ROH, ZO ČSM a vedení podniku Borské sklo, 1954

Landwirtschaftliche Mitteilungen : Der land- und forstwirtschaftlichen Bezirksvereine von Leipa, Dauba und Gabel : od 1889, č.7: Der land- und forstwirtschaftlichen Bezirksvereine von Leipa, Dauba, Gabel, Friedland, Reichenberg und Auscha. -- Česká Lípa : Johann Künstner, 1887-1894. -- 13 sv.

Leipaer Kalender für das Jahr ... : verbunden mit Bezirks-Adressbuch. -- Leipa : Druck und Verlag Johann Künstner, 1890-[1896]. -- 7 sv. ; 24 cm

Leipaer politisches Wochenblatt. -- Česká Lípa : Josef Hamann, 1869-1874

Leipaer Zeitung. -- Česká Lípa : Josef Hamann, 1875-1888

Liberecké listy : o regionu nahlas. -- Česká Lípa : WERBUNG BOHEMIA, 2006-. -- sv. ; 42 cm

Das Lichtbild : zeitschrift für wissenschaftliche photographie, photophysik und photochemie. -- Haida [Nový Bor] : Josef F. Rimpler, 1925-1938. -- sv.

Magazín Lípa : magazín o dění a lidech. -- Česká Lípa : Agentura Deus, 2007-. -- sv. ; 21 cm

La Marto : oficiala organo de la Ligo de Germanaj esperanto-eocietoj en Cehoslovakio. -- Haida [Nový Bor] : Ligo de Germanaj esperanto-societoj en Cehoslovakio, [1916?-1932]

Mattoni národní basketbalová liga : ročník ... : průvodce / [Česká basketbalová federace ve spolupráci s Asociací ligových klubů a společností, Sport Bohemia]. -- Česká Lípa : End, [199-]-. -- sv. ; 21 cm

Mitopák : závodní časopis zaměstnanců n.p. Mitop v Mimoni. -- Mimoň : ZSO, -1950-1954

Mittheilungen des Nordböhmischen Excursions-Clubs. -- Česká Lípa : A. Paudler, 1878-1935. -- 58 sv.

Mittheilungen des Nordbömischen Excursions-Clubs. -- Leipa [Česká Lípa] : Nordbömischen Excursions-Club, -1890-1914

Mitteilungen des Verbandes deutscher Esperanto-Vereine in der tschechoslowakischen Republik. -- Haida [Nový Bor] : Ligo de Germanaj esperanto-societoj en Cehoslovakio, [1921?-1932]

MEGA - membrány, ekologie, geologie, analytika. -- Stráž pod Ralskem : Československý uranový průmysl, 1990-

Městské noviny : čtrnáctideník. -- Česká Lípa : Městský úřad, 2000-. -- sv. ; 30-31 cm (od 2012 měsíčník)

Mimoňský zpravodaj. -- Mimoň : Městský úřad, 1991-. -- sv. ; 30 cm

Místní noviny Podbezdězí. -- Okna : Diblík, 1991-1999. -- 9 sv. ; 21 cm

Nárazník : závodní časopis zaměstnanců ROH Vagonka Tatra Česká Lípa. -- Česká Lípa : vl.n., -1950-1954

Naše vesnice. -- Nový Oldřichov : Obecní úřad, [200-]-. -- sv. ; 30-31 cm

Der Nordböhmische Landwirth : Vereins- Organ des Land- und forstwirtschaftl. Vereines in Bhm. Leipa und des landwirtschaftl. Vereines in Dauba. -- Česká Lípa : Jos. Hamann, 1881-1886. -- 6 sv.

Novoborská cesta : časopis závodní organizace KSČ, závodní skupiny ROH, ČSM a ředitelství n.p. Novoborské strojírny. -- Nový Bor : ZO KSČ, 1953-1965

Novoborský měsíčník : zpravodaj Městského úřadu v Novém Boru. -- Nový Bor : Městský úřad, [2003?]-. --

sv. ; 20-30 cm

Okénko ROH : závodní časopis odborové organisace poštovního okrsku Česká Lípa. -- Česká Lípa : ZS ROH, [1951]-1953

Podralsko a jeho historie. -- Mimoň : Společenství historie Mimoně, Ralska a jeho okolí, 2004-

Program des K.k. Staats-Obergymnasium in Böhm.-Leipa. -- Böhm.-Leipa : K.k. Staats-Ober-Gymnasium, 1851-1938

Pryskoviny. -- Prysk : Obecní úřad, [200-]-. -- sv. ; 30 cm

Přehled vzdělávací a výchovné činnosti Justiční akademie na školní rok .... -- [Stráž pod Ralskem] : Justiční akademie České republiky, [2003]-. -- sv. ; 21 cm

Ralsko : časopis Stavebního podniku Ralsko a.s.. -- Česká Lípa : Stavební podnik Ralsko, 2002-2002. -- 1 sv. ; 21 cm

Regionální zpravodaj : Horní Police, Stružnice, Žandov : ze života města a obcí. -- Žandov : Město Žandov, 2004-

SaM Vás informuje. -- Česká Lípa : SaM silnice a mosty, 2002-2004. -- 3 sv. ; 20 cm

Sběratel. -- Česká Lípa : Herma Kuncová, 1929-1941

Severočeská Pravda : List KSČM a pokrokových občanů. -- Mimoň : Miroslav Starý, [1994?]-. -- sv. ; 30 cm

Sklář : časopis zaměstnanců n.p. Borské sklo. -- Nový Bor : vl.n., 1961-1964

Speciál : inzertní měsíčník : Liberec - Jablonec n. N. a okolí - Česká Lípa - Nový Bor - Hrádek n. N. - Chrastava - Harrachov - do domácností. -- Liberec : Reapress, 2003-2003. -- 1 sv. ; 42 cm

Světélko : časopis pracujících n.p. Lustry - Kamenický Šenov. -- Kamenický Šenov : Lustry, 1954

Svobodný sever : časopis československé strany národně socialistické. -- Česká Lípa : Krajský výkonný výbor Čs. strany národně socialistické, 1946-1948

Šenovské listy. -- Kamenický Šenov : Městský úřad, [1999]-. -- sv. ; 30 cm

Školák : měsíčník žáků ZŠ Cvikov. -- [Cvikov] : [Základní škola], [2003]-2006. -- 4 sv. ; 30 cm

Tagblatt der deutschen Landpartei "Bund der Landwirte". -- [Česká Lípa] : s.n., 1919-1938. -- 20 sv.

Technický zpravodaj. -- Nový Bor : Výzkumný ústav užitkového skla, [1959-1989]. -- 26 sv.

Úderná pěst : závodní časopis. -- Česká Lípa : ZO KSČ ; vedení závodu ČKD, [1949]-1955

Varta : zpravodaj Městského úřadu ve Stráži pod Ralskem. -- Stráž pod Ralskem : Městský úřad, 1992-. -- sv. ; 30-35 cm

Vlastivědné zprávy okresu Nový Bor. -- Nový Bor : Dům osvěty, 1959-[19--]. -- 1 sv. ; 30 cm

Výroční zpráva českého státního reformního reálného gymnasia v České Lípě za školní rok .... -- Česká Lípa : České státní reformní reálné gymnasium, 1921-1947

Výroční zpráva za rok ... / Městská knihovna Česká Lípa. -- Česká Lípa : Městská knihovna Česká Lípa, 1998-. -- sv.

Zahrádecké listy. -- Zahrádky : Obecní úřad, [200-]-. -- sv. ; 30 cm

Zákupský zpravodaj : měsíčník zákupských občanů. -- Zákupy : Město Zákupy, [1992]-. -- sv. ; 30 cm

Závěrečná zpráva veřejné obchodní školy v České Lípě za školní rok .... -- Česká Lípa : Veřejná obchodní škola, 1948-[19--]

Zpráva výroční Veřejné obchodní školy v České Lípě. -- Česká Lípa : J. Künstner, 1946-1947

Zpravodaj Česká Lípa. -- Česká Lípa : Městský úřad v České Lípě, 1984-1991. -- 8 sv. ; 21 cm

Zpravodaj města Cvikova. -- Cvikov : Městský úřad, [1973]-. -- sv. ; 30 cm

Zpravodaj města Jablonné v Podještědí. -- Jablonné v Podještědí : Městský úřad, [199-]-. -- sv. ; 30 cm

Zpravodaj místní akční skupiny Podralsko. -- Mimoň : LAG Podralsko, 2009-. -- sv. ; 30 cm

Zpravodaj obcí: Brniště, Velkého Grunova, Luhova. -- Brniště : Obecní úřad v Brništi, [199-]-[200-]. -- sv. ; 211/296

Zpravodaj OSBD. -- Česká Lípa : Okresní stavební bytové družstvo, [199-]-. -- sv. ; 30 cm

Zpravodaj skupiny SAM. -- Česká Lípa : SaM silnice a mosty, 2005-. -- sv. ; 20 cm

Zpravodaj ZO Svazarmu Česká Lípa. -- Česká Lípa : ZO Svazarm, 1977-1984

Žandovský zpravodaj : informační list městského úřadu. -- Žandov : Město Žandov, [199-]-2003