lokalizační faktory

Text dotazu

Dobrý den chtěla bych se zeptat : potřebuju vědět něco o lokalizačních faktorech chemie , nikde na internetu to není a tak prosím jestli by ste mi nemohli napsat něco o těch lokalizačních faktorech nebo co ovlivňuje rozmístění chemického průmyslu Předem děkuji za odpověď. Prosím odpovězte mi co nejdříve.

Odpověď

Dobrý den,  obecnou charakteristiku  lokalizačních faktorů naleznete např. v :

* Ekonomická a sociální geografie. Plzeň : Aleš Čeněk, 2008. s. 198-203 [lokalizační faktory průmyslu]. ISBN 978-80-7380-114-4.
* WILAM, Petr. Geografie průmyslu [elektronický zdroj]. Ostrava : Ostravská univerzita, 2007. 1 CD-R : barev. ISBN 978-80-7368-345-0
* ČUNDELÍK, Dušan. Formy spoločenskej organizácie výroby : lokalizácia závodov. Bratislava : Edičné stredisko Vysokej školy ekonomickej v Bratislave, 1973. 90 s.
* JEŽEK, Jiří. Prostorová a regionální ekonomika. Plzeň : Západočeská univerzita v Plzni, 1999. 234 s. ISBN 80-7082-575-8.

Lokalizační faktory chemického průmyslu jsou pak uvedeny např. v následujících publikacích nebo na internetu:
* KRAJÍČEK, Libor. Geografie průmyslu. Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1982. s. 84-85.
* BOBUŠ, Alexander. Formy společenskej organizácie priemyselnej výroby. 2.čiasť, Lokalizácia priemyslu. Bratislava : Edičné stredisko Vys. šk. ekon., 1968. 148 s.
* http://www.gisaci.upol.cz/filesftp/10_prednaska.ppt - slide Lokalizační faktory chemického průmyslu
* http://www.gisaci.upol.cz/filesftp/Geografie_prumyslu(20str).doc

Odkazy na další literaturu k tomuto tématu najdete i v archivu služby Ptejte se knihovny (http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/zemepis-prumysl).