Lobkowiczové

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat zda je možné dohledat v nějaké publikaci o Lobkowiczkých, informaci o jejich vtahu ke koním a k psům, kteří byli často předmětem jejich zájmů.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo vyhledat žádnou konkrétní knihu či článek, které by se obecně zabývala vztahem Lobkowiczů a koní či psů. Pravděpodobně byste musela v tomto případě pročíst jednotlivé knihy o rodě Lobkowiczů či jednotlivých členech tohoto rodu, zda byste nenašla zmínku k tomuto tématu. Nebo byste mohla zkusit zajít na některý ze sídelních zámků rodu Lobkowiczů. (např. Zámek Mělník http://www.lobkowicz-melnik.cz/zamek/historie/rod-lobkowiczu, či zámek Roudnice, Nelahozeves, hrad Střekov, či Lobkowiczký palác atd. http://www.lobkowicz.cz/Historie-zamku-Roudnice-147.htm.) Možná, že by tamější kasteláni mohli vědět více o tomto tématu. Případně byste se mohla zkusit také se svým dotazem obrátit na některou z fakult historie, zda by tam nebyl nějaký ochotný odborník, který by Vám mohl lépe poradit.

Projité zdoje:

* http://aleph.nkp.cz/cze/nkc
* http://aleph.nkp.cz/cze/skc
* bibliografická databáze historického ústavu: http://biblio.hiu.cas.cz/

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.12.2012 12:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu