Literatura v řečtině

Text dotazu

Dobrý den.
Pracuji v Regionální knihovně Karviná a v rámci projektu " Podpora řecké menšiny zaměřená na uchování a rozvoj řeckého jazyka a prezentace řecké kultury" bychom rádi nabídli uživatelům a řecké menšině žijící ve městě řecky psané knihy. Obracím se na vás s dotazem a zároveň prosbou, zda mi můžete pomoci a poradit nějaké knihkupectví či internetový obchod tady v ČR, kde by bylo možné zakoupit krásnou literaturu případně odbornou a to v řečtině. Dopátrala jsem se pouze tzv. řeckého koutku na internetu, odkud jsem některé učebnice koupila ale bohužel výběr je malý a omezen.
Za případnou radu či odkaz velice děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

obáváme se, že jsme v hledání nebyli o mnoho úspěšnější, kromě běžné nabídky jazykových slovníků a učebnic jsme nalezli pouze vydavatelství "V ráji"
(http://www.vraji.cz/), které se specializuje především na vydávání cizojazyčných pragensií. V řečtině jsou právě k dispozici 3 publikace o Praze (http://www.vraji.cz/mutace2.php?nt=10). Kromě internetu jsme prohlíželi také nabídku větších internetových knihkupectví (např.
http://www.neoluxor.cz, http://www.kosmas.cz, http://www.kanzelsberger.cz, http://www.knizniweb.cz aj.), ale ani zde jsme žádnou literaturu v řečtině nenalezli.

Mohla byste ještě požádat o radu některou z řeckých obcí v ČR, jejich seznam je k dispozici na stránkách Asociace řeckých obcí - http://www.arovcr.cz/odkazy.htm, např. Řeckou obec v Praze
(http://www.ropraha.eu/) nebo Řeckou obec Brno (http://www.robrno.cz/).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.06.2010 08:54

Jannis píše:
Středa 08.11.2017 10:12
Zdravím, u nás v ČR objednávám z Řeckého koutku. Nejčastěji si ale kupuji knihy přímo v Řecku, doporučuji knihy z vydavatelství Agkyra www.e-agyra.gr . Měli by dodávat i do ČR, nicméně jejich knihy mají snad v každém řeckém knihkupectví, takže si je kupuji na dovolené. Nabízejí i e-knihy.
Doporučuji řadu http://e-agyra.gr/[…]/category&path=2&bfilter=a34:2926;
PSK - admin píše:
Středa 08.11.2017 11:39
Dobrý den,
děkujeme za doplnění odpovědi.
PSK
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu