Literatura pro mládež s tématem nechtěného těhotenství mladistvých

Text dotazu

Dobrý den, píšu diplomovou práci z němčiny na téma "Těhotenství nezletilých jako nové téma v literatuře pro mládež". Snažím se zjistit, zda se knihy s touto tematikou vyskytují na našem trhu - ať už od našich autorů, či překlady.

Odpověď

Dobry den, bohuzel se mi nepodarilo najit zadnou vhodnou literaturu, ktera by Vam mohla k tematu prace pomoci. Zkousela jsem hledat i v online katalogu Mestske knihovny v Praze, protoze je to knihovna verejna, zastoupena beletrii a bibliograficke zaznamy maji vetsinou uvedenu i kratsi anotaci. Narodni knihovny CR anotace k zaznamum nepripojuje a neni proto ani mozne podrobneji zjistit obsah dila. (Pouze u ostatni produkce (ne tedy beletrie) jsou soucasti bibliografickeho popisu klicova slova, predmetova hesla, desetinne trideni (MDT) apod.).
Doporucuji Vam, krome jiz zminene Mestske knihovny v Praze  www.mlp.cz , oslovit napr. Cesky svaz knihkupcu a nakladatelu http://www.sckn.cz/, prip.
Ustav pro ceskou literaturu AV CR http://www.ucl.cas.cz/ nebo katedru ceskeho jazyka a literatury Pedagogicke fakulty UK http://www.pedf.cuni.cz/index.php?cat=katedra&pid=01140, protoze to jsou pracoviste, ktera by se mohla zabyvat Vami hledanou tematikou.
V knize WESTON, Carol. Divci rozhovory o tom, co ti ani starsi sestra nepovi. Frydek-Mistek: Alpress, 1999.  je zpracovano tema, ktere Vas zajima, ale jen jako rady dospivajicim divkam, neni to zpracovano beletristicky. Je to ale kniha obsazna a ctiva a velmi zadana mezi mladymi divkami.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

02.04.2009 10:30

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu