literatura o knihovnách v angličtině

Text dotazu

Dobrý den, na výuku angličtiny potřebuji sehnat knížku v angličtině i její překlad v češtině o historii nějaké knihovny. Budeme porovnávat správnost překladu. V katalogu nemohu najít anglický originál i jeho překlad. Najdu buď jedno nebo druhé. Mohli byste mi pomoci něco najít?

Odpověď

Dobrý den,

anglickou knihu o historii nějaké knihovny s českým překladem se mi bohužel nepodařilo nalézt. Existuje však několik publikací, které mají český originál s překladem do angličtiny.
Například:
Vávra, Jan, 100 Years of Services to the Population by the City Library in Prague / překlad Herta Kohnová.Prague :City Library, 1991 Vávra, Jan,Městská knihovna v Praze : 100 let služeb Pražanům. Praha : Městská knihovna, 1990
(dostupné v NK ČR ve studovně KKL( knihovnické literatury : k vyzvednutí u služby pod signaturami : Tec 4.584/B, Tec 4.583/B nebo objednatelné do všeobecné studovny NK, anglickou verzi si můžete půjčit na 30 dnů domů )

Málek, Rudolf, The City Library of Prague / překlad Tomáš Hník.1.ed. Prague : SPN, 1970

Málek, Rudolf,Městská knihovna v Praze. 1. vyd. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1969 ( v NK ČR v konzervačním fondu, dostupná v Městské knihovně v Praze ( Mariánské nám. )více informací: http://www.mlp.cz/

Novotná, Eva, Národní knihovna České republiky : průvodce historií.Praha:Národní knihovna ČR, 1997 ( souběžný text český a anglický ).
( dostupná v NK ČR, k objednání do všeobecné studovny NK )

Oulíková, Petra, The Klementinum : a guide. 1st ed. Prague : National Library of the Czech Republic, 2006.

Oulíková, Petra, Klementinum : průvodce. 1. vyd. Praha : Národní knihovna České republiky, 2006.
( dostupná v NK ČR, K objednání do všeobecné studovny, českou verzi si můžete půjčit na 30 dnů domů ) K získání knih v Národní knihovně potřebujete platnou průkazku NK. Knihy si můžete objednat elektronicky z katalogu NKC :
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc

Zdroje:
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=skc