literatura o historii hospodaření na velkostatku Český Štenberk ve 20. stol.

Text dotazu

Dobrý den, zajímám se o historii velkostatku Český Šternberk jen ve 20.století. Mám řadu informací z archivu, ovšem jen pro první polovinu 20.st., daly by se někde dohledat výsledky hospodaření na velkostatku v druhé pol. tohoto století, zejména v období 1950-1989? Existují nějaké ročenky, přehledy, statistické údaje apod., které jsou přístupné veřejnosti?
Předem díky za odpověď!

Odpověď

Dobrý den,
bohužel jsme k vašemu dotazu nenašli žádné vhodné informace. Doporučujeme obrátit se na oblastní archiv v Benešově, kontakty zde: http://www.soapraha.cz/benesov/seznampracovniku/.

Statistické ročenky, výsledky hospodaření apod. by měly být právě v archivu. Ve fondu NK ČR jsou různé statistické ročenky,  výroční zprávy,  ale toto je z našeho pohledu moc specifické téma.