literatura o hackerech

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda existuje publikace, popř. články o počítačových hackerech (strategie, nebezpečí atd.) - pouze v češtině.

Odpověď

Dobrý den,

k vašemu dotazu uvádíme příklady záznamů o literatuře z báze NKC Národní knihovny, která se zabývá problematikou útoků na počítače připojené k síti Internet.

Záznamy jsme vyhledali zadáním klíčového slova hacker do vyhledávacího formuláře, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze.

Stejným způsobem můžete vyhledávat další záznamy při zadání dalších klíčových slov a také záznamy o článcích v bázi ANL Národní knihovny.

-[Č.záznamu: 000992260]

Firewally a bezpečnost Internetu, aneb, Jak zahnat lstivého hackera / William R. Cheswick, Steven M. Bellovin. -- 1. vyd.. -- Veletiny : Science, c1998. -- 292 s.

-[Č.záznamu: 001818199]

Informatika pro ekonomy / Pavel Rosman ... [et al.]. -- Vyd. 4., nezměn.. -- Zlín : Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, 2008. -- 250 s.

Kapitola 13.2.1. Základní druhy útoků na počítače připojené k síti Internet

-[Č.záznamu: 000528824]

Hacker : podivný život a zločiny počítačového génia Kevina Poulsena / Jonathan Littman ; [z anglického originálu ... přeložila Jana Odehnalová]. -- Praha : Práh, 1998. -- 284 s.

-[Č.záznamu: 000485556]

Hacker Proof : váš počítač, vaše síť a vaše připojení na Internet - je to opravdu bezpečné? / Lars Klander. -- 1. vyd.. -- Brno : Unis, 1998. -- 648 s.

-[Č.záznamu: 002118545]

-Ochrana a licencování počítačového programu / Bohumír Štědroň. -- Vyd. 1.. -- Praha : Wolters Kluwer Česká republika, 2010. -- xv, 199 s.

Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík.