Literatura na téma psychologie estetického postižení

Text dotazu

ráda bych zjistila, jaká je dostupná literatura na téma estetického postižení (jeho psycho-sociálních dopadů), konkrétně postižení utrpěném při popáleninových úrazech. Doposud jsem vyhledala pouze lékařské knihy týkající se popálenin, ale zajímají mě knihy psychologické.Děkuji

Odpověď

Kniha (výstup z on-line katalogu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje na http://aleph.svkpl.cz)
Rekonstrukce a rehabilitace u popaleninoveho traumatu / Radana Konigova, Ivo Pondelicek ; predmluva M. Fara. -- 1. vyd.. -- Praha : Avicenum, 1983. -- 279 s. :obr., fot., tb. ; 25 cm ISBN (Vaz.)
KLIC. SLOVA lekarstvi * urazy * traumata * leceni * popaleniny * rehabilitace (lekarstvi) * rekonstrukce * rekonstrukcni chirurgie * plasticka chirurgie * somatologie * psychologie. - signatura Studijní a vědecké knihovny v Plzni 31A13764.

Články (výběr na ukázku, neřazeno) - výstup z databáze BIBLIOGRAPHIA MEDICA ČECHOSLOVACA :
Psychiatrická péče o nemocné s popáleninovým traumatem
AU: Potribná, Jitka
AD: Psychiatrické oddělení FNsP, Ostrava, CZ
CI: Zdravotnické noviny ČR, Roč. 51, č. 31 (2002). ISSN: 0044-1996. Příl. Lék. Listy, s. 15-16.
LA: cze RT: 3 - článek
DE: DELIRIUM - DIAGNÓZA ; DELIRIUM - PATOLOGIE ; DELIRIUM - TERAPIE ; DIAGNÓZA DIFERENCIÁLNÍ ; POPÁLENÍ - PATOLOGIE ; POPÁLENÍ - PSYCHOLOGIE ; PSYCHOTICKÉ PORUCHY - PATOLOGIE ; PSYCHOTICKÉ PORUCHY - PREVENCE A KONTROLA ; PSYCHOTICKÉ PORUCHY - TERAPIE ; ŠOK TRAUMATICKÝ - PATOLOGIE

Burn injury resulting in mutilation in childhood
AU: Štolbová, Vlasta - Brož, L.
AD: Burn Center Prague. Charles University Hospital Královské Vinohrady, Prague, CZ
CI: Acta chirurgiae plasticae : international journal of plastic surgery, Roč. 41, č. 3 (1999), s. 91-94. ISSN: 0001-5423. Souhrn: decs
LA: eng RT: 3 - článek
DE: ADAPTACE PSYCHOLOGICKÁ ; AMPUTACE ; KONČETINY - CHIRURGIE ; KONČETINY - IMUNOLOGIE ; MATKA-DÍTĚ - VZTAHY ; POPÁLENÍ - CHIRURGIE ; POPÁLENÍ - PATOLOGIE ; POPÁLENÍ - PSYCHOLOGIE ; POSTIŽENÍ - PSYCHOLOGIE ; REKONSTRUKČNÍ CHIRURGICKÉ VÝKONY - METODY

Rehabilitace fyzická a psychická
AU: Bláha, Josef
AD: Klinika popáleninové medicíny FNKV, 3. LF UK, Praha, CZ
CI: Zdravotnické noviny ČR, Roč. 50, č. 24 (2001). ISSN: 0044-1996. Příl. Lek. Listy, s. 17-19.
LA: cze RT: 3 - článek
DE: KONČETINY HORNÍ - PORANĚNÍ - PATOLOGIE ; KONČETINY HORNÍ - PORANĚNÍ - REHABILITACE ; OBLIČEJ - PORANĚNÍ - PATOLOGIE ; OBLIČEJ - PORANĚNÍ - REHABILITACE ; POPÁLENÍ - PATOLOGIE ; POPÁLENÍ - REHABILITACE ; PSYCHOTERAPIE - METODY ; REHABILITACE - METODY ; RELAXAČNÍ TECHNIKY - METODY

Uvedenou knihu i časopisy (název časopisu je v záznamech v řádce začínající CI:) může registrovaný čtenář SVK PK rezervovat na http://aleph.svkpl.cz. Knihu lze půjčit domů, časopisy pouze prezenčně do studoven (čítárna http://www.svkpl.cz/citarna.htm, všeobecná studovna http://www.svkpl.cz/studovna.htm). Na obou pracovištích lze kopírovat, 1,50 Kč za A4.

Upozorňuji, že pokud máte zájem o rešeršní služby Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, kontaktujte pracoviště speciální studovna 2.p.,viz. http://www.svkpl.cz/bis2.htm. Rešerše jsou placenou službou, viz. ceník http://www.svkpl.cz/cenik.htm#spec.