Literatura ke zkouškám na anglistiku

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se připravila na přijímací zkoušku na obor Anglistika-Amerikanistika. Potřebuji se doučit literaturu těchto dvou zemí. Doporučili byste mi nějakou publikaci?

Odpověď

Dobrý den,

doporučenou literaturu najde na stránkách Ústavu anglofonních literatur a kultur: http://ualk.ff.cuni.cz/entrance-exams-ba.html , dole.

Případně si můžete prolistovat také Antologii anglické literatury (Oliveriusová, Hilský) a Antologii americké literatury (Jařab, Masnerová, Nenadál).