Literatura ke KLDR

Text dotazu

Dobrý den, dělám seminární práci na téma režim v KLDR, a proto bych se chtěl na Vás obrátit s prosbou o zaslání seznamu literatury k danému tématu či odkazy na nějaké www stránky. Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

informace pro svou seminární práci můžete čerpat například z níže uvedených zdrojů, publikace jsme vyhledali prostřednictvím elektronického katalogu Národní knihovny ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc), jejich dostupnost v jiných českých knihovnách lze zjistit pomocí Souborného katalogu ČR
(http://aleph.nkp.cz/cze/skc) nebo portálu Jednotné informační brány (http://www.jib.cz).

* JENKINS, Charles Robert; FREDERICK, Jim. Komunistou z donucení:
autobiografie. Praha: Volvox Globator, 2009. 173 s., [8] s. obr. příl. :
il., portréty; 21 cm. ISBN 978-80-7207-711-3.
* váleční zajatci -- Korejská lidově demokratická republika -- 20.-21. stol.
* komunistický režim -- Korejská lidově demokratická republika * Korejská lidově demokratická republika -- společnost a politika -- 20.-21. stol.

* BUZO, Adrian. Partyzánská dynastie: politika a vedení Severní Koreje.
Praha: BB art, 2003. 343 s.; 22 cm. ISBN 80-7341-118-0.

* STEINER-GASHI, Ingrid. Ve službách diktátora: severokorejský agent odhaluje pravdu o stalinistickém režimu. Brno: Jota, 2010. 189 s., [8] s.
obr. příl. : il. (některé barev.), portréty, faksim.; 22 cm. ISBN 978-80-7217-782-0.
* zpravodajské služby -- Korejská lidově demokratická republika * totalitarismus -- Korejská lidově demokratická republika * literatura faktu
* biografické příběhy

* SUNG, Chul Yang. The North and South Korean Political Systems: A Comparative Analysis. Seoul: Hollym Corporation, c1999. 1013 s.; 22 cm. ISBN
1-56591-105-9 (váz.)
* politický systém -- Korejská republika * politický systém -- Korejská lidově demokratická republika * Korejská republika -- politika a vláda * Korejská lidově demokratická republika -- politika a vláda * srovnávací studie

* North Korea in crisis: an assessment of regime sustainability / Sung Chull Kim ... [et al.]. Seoul : Korea Institute for National Unification, 1997.
vii, 142 s.: il.; 23 cm. ISBN 89-87509-12-5.

Zajímavým zdrojem by pro Vás mohly být také články, jejichž citace si můžete vyhledat v článkové databázi ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících (http://aleph.nkp.cz/cze/anl). Databáze obsahuje pouze záznamy článků, a to z denního tisku a některých odborných periodik vydaných od roku 1991, plné texty je třeba najít přímo v tištěných dokumentech. Do vyhledávacího pole můžete zadat spojení kldr and režim?, kldr and politi?.