Literatura k tématu: Záchranní psi

Text dotazu

Dobrý den, hledám dokumenty týkající se výcviku a
použití záchranných psů (vyhledávání zasypaných a pohřešovaných osob). Vyšlo
něco týkající se této problematiky?

Odpověď

Dobrý den,

k této problematice jsem našla pouze jeden odborný časopis, jednu knihu a několik článků v novinách:

*Psí sporty : agility - dogdancing - dogfrisbee - dostihy & coursing - flyball - mushing & dogtrekking - pasení - sportovní kynologie - záchranáři.

Roč. 1, č. 1 (2007)-.Ústí nad Labem : Czech Press Group, 2007-. ISSN 1802-1867.

*Psi záchranní. Praha : Č. kynologická jedn., [1950] (Brázda, n.p.). 18 s.

*Krčová, Danuše. Lavinoví psi testují své umění : čtyřnozí záchranáři trénují tento týden v Jeseníkách . In: Šumperský a jesenický deník. ISSN 1801-9811. Č. 289 (20081210), s. [1], 3.

*Kovařík, Přemysl. Lavinový pes : horská služba. In: Krkonoše Jizerské hory.

ISSN 1214-9381. Roč. 41, č. 4 (2008), s. 18-19.

*Psi zachraňovali nanečisto. In: Hanácké noviny. ISSN 1210-5376. -- Roč. 7, č. 105 (19960903), s. 3.

*Růžička, Josef. Čtyřnozí zachránci na sněhu. In: V. ISSN 1213-7375. Roč.

VI, č. 4 (2007), s. 74-78.

Zkuste se obrátit na Kynologickou záchrannou jednotku ČR:

http://www.kzjcr.wbs.cz/ nebo na Svaz záchranný brigád kynologů ČR:

http://www.zachranari.cz/.