Literatura k tématu: Vývoj České Pojišťovny od roku 1992

Text dotazu

Dobý den, píšu práci o České pojišťovně a obracím
se na Vás s dotazem k naměrování k literatuře, která se vztahuje k vývoji ČP
po roce 1992 až do současnosti. pomůže mi jakákoliv publikace nebo zmínka o
ČP.

Odpověď

Dobrý den,
monografie o České pojišťovně či historii pojišťovnictví v České republice po roce 1992 nebyla prozatím zpracována. Vývoj a události spojené s Českou pojišťovnou ovšem poměrně dobře reflektují články. K jejich dohledání můžete použít výběrovou článkovou databázi ANL (Články v českých novinách, časopisech a sbornících): http://sigma.nkp.cz/cze/anl  ("Česká pojišťovna"), popřípadě Jednotnou informační bránu (www.jib.cz (České články, Česká pojišťovna). Využít můžete také článkovou databázi Anopress (
www.anopress.cz) (v Národní knihovně ČR je tato databáze dostupná s archivem do roku 1996 - viz
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdroje_han.php3#mimo)

Výroční zprávy a další dokumenty České pojišťovny a.s. nabízí Knihovna České asociace pojišťoven:
http://www.cap.cz/Folder.aspx?folder=Lists%2fMenu%2fKnihovna.

Příklad některých dohledaných článků (databáze ANL):

* NOVÁKOVÁ, Pavla. Profil společnosti: Česká pojišťovna. Lidové noviny.
Praha. roč. 12, č. 243 (19991018), s. 15. ISSN 0862-5921.
* MEDKOVÁ, Marta. Rozvoj pojišťovnictví a Česká pojišťovna, a. s.
Vlastivědné listy Slezska a severní Moravy.roč. 21, č. 1 (1995), s. 18-19.
ISSN 0139-679X.
* Česká pojišťovna a.s. charakteristika, současnost, plány. Svět hospodářství. roč. 35, č. 7 (19940218), s. 5. ISSN 0322-7987.
* DAŇHEL, Jaroslav. Transformace českého pojišťovnictví a České pojišťovny, a.s. pokračuje. Akcionář. roč. 4, č. 13 (19930618), s. [1], 4.
* ŠÍŠOVÁ, Lenka. Česká pojišťovna na rozcestí. Strategie. č. 2 (199702), s.
48-49. ISSN 1210-3756.
* BARTONÍČEK, Ladislav.  Českou pojišťovnu čekají velké změny. Hospodářské noviny. Praha. roč. 40, č. 142 (19960723), s. 4. ISSN 0862-9587.
* BARTÁK, Petr. Pojišťovna v nových rukou. Českomoravský Profit. roč. 9, č.
24 (19980608), s. 16. ISSN 1211-5428.