Literatura k tématu: Travení volného času mládeží

Text dotazu

Dobrý den,
existuje literatura či jiné zdroje, zabývající se trávením volného času
středoškoláky (gymnazisty, učni, SOŠ)?

Odpověď

Dobrý den,
informace vztahující se k trávení volného času mládeže a středoškoláků můžete nalézt v následujících knihách a článcích:

* ŠVESTKA, Vladimír. Aktivity mladých lidí ve volném čase : Výsledky průzkumu. [Praha] : Ústav pro informace ve vzdělávání, 1994. ISBN 80-211-0208-X.
* HOFBAUER, Břetislav. Děti, mládež a volný čas. 1.vyd. Praha : Portál, 2004. ISBN 80-7178-927-5.
* SLEPIČKOVÁ, Irena. Sport a volný čas adolescentů. 1.vyd. Praha :
Univerzita Karlova, Fakulta tělesné výchovy a sportu, 2001. ISBN 80-86317-13-7.
* Archa : zpravodaj o výchově a využití volného času dětí a mládeže. Praha :
Česká rada dětí a mládeže, 1999-
* Jak jinak a lépe, aneb, Aktivitami proti nudě a drogám : (nabídka aktivit pro volný čas mládeže ve městě Jihlava). 2. díl. 1. vyd. Jihlava : Idea :
Okresní hygienická stanice, 1998. ISBN 80-238-3874-1.
* Europäische Städte und ihre Jugendlichen : Jugendpolitik und Jugendarbeit im Vergleich. Frankfurt am Main : Haag + Herchen, c1997. ISBN 3-86137-635-0.
* VESELÁ, Jana. Jak ve volném čase? : projekty her pro volný čas dětí a mládeže. 1.vyd. Hradec Králové : Gaudeamus, 1997. ISBN 80-7041-146-5.
* KOCHTOVÁ, Jitka. Volný čas a žáci SOU. 1.vyd. Praha : Institut přípravy mládeže, 1989. ISBN 80-7104-001-0.

články:
 * Adrenalinové sporty spolu s pravidly první pomoci : Expres hry jsou ojedinělým projektem, který inspiruje mládež k aktivnímu trávení volného času. Školství. roč. 13, č. 18-19 (2005), s. 17.
*  FILIP, Martin. Kluby jsou alternativou kroužků : nízkoprahová centra nabízejí mladým lidem zázemí a pomoc v dospívání. Mladá fronta Dnes. Seš. C, Kraj hradecký Dnes. Hradec Králové. roč. 16, č. 221 (20050920), s. 3. ISSN 1210-1168.
*  BĚLOHLÁVEK, Jan. Mládež a volný čas. Moderní obec. roč. 2, č. 5 (1996), s. 33-34.ISSN 1211-0507.
*  ŽLÁBKOVÁ, Ludmila. Nízkoprahové zařízení Klídek nabízí mladým lidem náplň volného času, radu a pomoc.  U nás v kraji. Hradec Králové. roč. 3, č. 2 (2004), s. 4.
*  GREIS, Werner. Při hrách se nemusí pouze soutěžit a bojovat : Zakladatel United Games sází na mladé. Hanácký a středomoravský den.  Olomouc. roč. 10, č. 189 (19990815), s. 3. ISSN 1212-3625.
*  JÍRA, Otakar. Sociálně deviantní jednání mládeže a volný čas. Mládež a společnost. č. 1 (1996), s. 21-26
*  SLEPIČKOVÁ, Irena. Sports in structure of leisure time of young people = Sport ve struktuře volného času mládeže. Acta Universitatis Palackianae Olomucensis. Gymnica. Olomouc : Vydavatelství Univerzity Palackého, 1995.
[Vol.] 25, s. 65-69. ISBN 80-7067-611-6.
*  VALACHOVIČ, Jiří. Úkoly a volný čas středoškoláků. Tělesná výchova a sport mládeže. roč. 64, č. 2 (1998), s. 40-41.
*  ŠAFAŘÍKOVÁ, Jana. Úvahy nad sportem mládeže. Tělesná výchova a sport mládeže : odborný časopis pro učitele, trenéry a cvičitele. Praha :
Karolinum (nakladatelství). roč. 74, č. 8 (2008), s. 2-4. ISSN 1210-7689.
* ŠVESTKA, Vladimír. Volný čas. Učitelské noviny. roč. 98, č. 5 (1995), s.
18.

Další vhodnou literaturu k tématu můžete dohledat v Online katalogu Národní
knihovny: http://sigma.nkp.cz/cze/nkc, Jednotné informační bráně:
http://www.jib.cz/ či Souborném katalogu ČR: http://sigma.nkp.cz/cze/skc, články prostřednictvím výběrové databáze: Články v českých novinách, časopisech a sbornících: http://sigma.nkp.cz/cze/anl či databáze Anopress (licencovaná online databáze - dostupná z počítačů NK ČR).