literatura k tématu: Spojené království Velké Británie, Nizozemské království a Dánské království z hlediska politologie

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda existují nějaké publikace, ve kterých bych mohla naleznout něco o Spojeném království Velké Británie, o Nizozemském království a Dánském království z hlediska politologie. Popis politického systému, stranických systému atd. Pokud ano, jestli byste mi nemohli poskytnout jména těchto publikací a jejich autorů. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pokusili jsme se v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze,  nalézt příklady relevantní literatury k Vaší práci. Další záznamy pak můžete vyhledávat prostřednictvím klíčových slov (předmětových hesel):

-[Č.záznamu: 000997274]
Oxfordský slovník světové politiky / sestavil Joel Krieger ; [z anglického originálu ... přeložili Zdena Gellnarová ... et al.]. -- České vyd. 1.. -- Praha : Ottovo nakladatelství, 2000. -- 1090 s.
-[Č.záznamu: 001720346]
Oxfordský průvodce britskou politikou 20. století / John Ramsden (ed.) ; [z anglického originálu ... přeložili Aleš Skřivan ... et al.]. -- V českém jazyce vyd. 1.. -- Praha : Prostor, 2006. -- 944 s.
-[Č.záznamu: 001785039]
Úvod do současné politologie : [srovnávací analýza demokratických politických systémů] / Blanka Říchová. -- Vyd. 2.. -- Praha : Portál, 2007. -- 207 s.
  -[Č.záznamu: 000367668]
Politologické problémy světové politiky / Štefan Danics. -- Vyd. 1.. -- Praha : Policejní akademie České republiky, 1998. -- 63 s.
-[Č.záznamu: 001686196]
Ústavní systémy evropských států : (srovnávací studie) / Vladimír Klokočka. -- 2., aktualiz. a dopl. vyd.. -- Praha : Linde, 2006. -- 423 s.
-[Č.záznamu: 000997274]
Oxfordský slovník světové politiky / sestavil Joel Krieger ; [z anglického originálu ... přeložili Zdena Gellnarová ... et al.]. -- České vyd. 1.. -- Praha : Ottovo nakladatelství, 2000. -- 1090 s.
 -[Č.záznamu: 001820346]
Právní dějiny integrující se Evropy / Ladislav Vojáček a kolektiv. -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Key Publishing, 2008. -- 254 s.
-[Č.záznamu: 000138444]
Ústavní zřízení evropských států : (srovnávací studie) / Vladimír Klokočka. -- 1. vyd.. -- Praha : Linde, 1996. -- 415 s.
  -[Č.záznamu: 001817590]
Nové demokracie střední a východní Evropy : komparace politických systémů / Ladislav Cabada a kolektiv. -- Vyd. 1.. -- Praha : Oeconomica, 2008. -- 434 s.
-[Č.záznamu: 000176290]
Britská vládní soustava / William A. Robson ; přeložil Lev Braun. -- Londýn : Guild, 1942. -- 38 s.,  doporučené zdroje :
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clensk%C3%A9_st%C3%A1ty_Evropsk%C3%A9_unie
http://www.britannica.com/EBchecked/topic/409956/Netherlands/35844/The-18th-century?anchor=ref414138