Literatura k tématu: Analýza polské ekonomiky v současnosti

Text dotazu

Dobrý den. Chtela bych Vás poprosit o nejakou
literaturu k bakalarske prace na temu analyzy Polske ekonomiky v
soucasnosti. Jednalo by se teda hlavne o nejnovejsi publikace o Polsku a
polske ekonomice.

Odpověď

Dobrý den,

publikace vztahující se k Vašemu tématu si můžete vyhledat pomocí elektronického katalogu Národní knihovny ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc), Základní vyhledávání umožňuje zadání jednoduššího dotazu, větší množství vyhledávacích polí a kritérií pro vyhledávání nabízí Rozšířené vyhledávání.
Klíčová slova můžete zadadávat do pole Předmět a kombinovat je s jinými poli (např. rok vydání, jazyk dokumentu, druh dokumentu), k pravostrannému rozšíření zadávaných výrazů slouží "?", který nahrazuje 0 a více znaků (např. při zadání polsk? se vyhledají záznamy obsahující klíčová slova polsko, polský, polskými atd.). Klíčová slova můžete spojit operátorem "and"
(např. polsk? and ekonom?), který zajistí, aby se ve vyhledaných záznamech objevily oba výrazy současně. Bližší pokyny k vyhledávání nabízí nápověda (odkaz v horní navigační liště).

Dále by pro Vás mohly být užitečné zejména článkové databáze, které obsahují aktuální informace, jedná se o článkovou databázi ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících (http://sigma.nkp.cz/cze/anl), databáze obsahuje citace článků od r. 1991, dále také plnotextová článková databáze Anopress (placený zdroj,
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#anopress) s archivem od r. 1996, přístup k databázi je možný z počítačů NK ČR na základě platného čtenářského průkazu. Obě zmíněné databáze obsahují články z denního tisku ale také z některých odborných periodik.
Podobnou databází jako Anopress je Newton MediaSearch, kterou zpřístupňuje např. Městská knihovna v Praze (http://www.mlp.cz/databaze.htm), zajímavá by pro Vás mohla být i další databáze z nabídky Městské knihovny, a to Infobanka ČTK (http://www.ctk.cz/).

Z dalších zdrojů NK ČR Vám můžeme nabídnout zahraniční placené databáze dostupné na základě čtenářského průkazu buď přímo z počítačů NK ČR, nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu odkudkoli (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu
3=104). Mohla byste využít např. databáze EBSCO, Web of Knowledge, SpringerLINK, Wilson OmniFile Full Text Select aj., nabízíme přístup také ke kolekci e-knih s názvem ebrary Academic Complete, jejíž záznamy s odkazy na přístup k plnému textu jsou k dispozici i v elektronickém katalogu NK ČR.
Kompletní přehled databází předplácených NK ČR naleznete na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3.

Užitečné zdroje mohou zahrnovat také katalogy jiných českých knihoven, např.
Souborný katalog Vysoké školy ekonomické (http://aleph.vse.cz) nebo Centrální katalog Univerzity Karlovy (http://ckis.cuni.cz), Univerzita Karlova zpřístupňuje také řadu databází z oboru ekonomie (http://pez.cuni.cz/ezdroje/obor.php?lang=cs&id=4). Pokud by Vás zajímaly také dokumenty z fondů zahraničních knihoven, můžete hledat např. ve světovém souborném katalogu WorldCat (dostupný v rámci placené databáze OCLC FirstSearch, http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#oclc,
volná verze na http://www.worldcat.org), přehled dalších zahraničních katalogů k dispozici na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_koment.html#biblio.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.03.2010 13:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu