literární soutěž

Text dotazu

Pořádáte literární soutěže pro děti? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

 

paní Brudná, Regionální knihovna Karviná má tři dětská oddělení.

Středisko knihovnických a informačních služeb v Karviné-Mizerově každý měsíc dělá pro děti soutěž v podobě kvízu. Letos o prázdninách měli literární soutěž s názvem "... a co bylo dál". Děti měli dopsat vlastní konec příběhu.

Středisko knihovnických a informačních služeb v Karviné - Novém městě, také pořádá skoro každý měsíc pro děti nějakou soutěž. Literární soutěž budou mít příští rok v říjnu. V rámci celostátní akce týden knihovny mají naplánovanou literární soutěž, ve které budou děti psát básničku o knize.

Ve středisku polské literatury mají čtenářské soutěže dlouhou tradici. V současné době jsou pořádány ve spolupráci se Sdružením přátel polské knihy a  účastní se jich žáci základních škol celého regionu Těšínského Slezska v  rámci akce „S knihou na cestách“. Jsou koncipovány tak, aby účastníci projevili samostatnost v  práci, event. nejmenší děti ve spolupráci s rodiči. Metodika se i přes dlouhou historii mění pouze v detailech. Vždy jsou soutěžními knihami díla polských autorů. Soutěž probíhá ve třech kategoriích: úkolem pro 1. - 2. třídu je namalovat ilustraci na základě vlastních prožitků z četby, 3. - 5. třída odpovídá na otázky k textu knihy a  6. – 9. třída píše krátký projev (ručně) na základě prožité četby. Všechny informace ke čtenářské soutěži najdou účastníci v  lokálním tisku pro polskou národnostní menšinu Głos Ludu, kde je oznámeno vyhodnocení soutěže a  vyhlášení vítězů. Vítězné obrázky první kategorie vyhodnocuje odborná porota, z došlých odpovědí druhé kategorie se vítězové losují a  ze třetí kategorie jsou porotou vybrány nejlepší práce. Všichni laureáti dostávají knižní odměny a  3. Kategorie navíc za vložené úsilí dostává ceny v  prostorech kavárny NOIVA v Českém Těšíně za přítomnosti autora soutěžní knihy. Statisticky se účastní každé edice čtenářské soutěže přes 500 dětí. Soutěž je v polském jazyce.

Pro dospělé čtenáře pořádáme každý měsíc "Setkání u knihy". Pro všechny, kteří píšou do šuplíku nebo pro píšící a publikující autory, kteří chtějí své práce někomu přečíst. Každé první úterý v měsíce se v 17.00 hod. v literárním salonu Regionální knihovny Karviná koná toto setkání. Přítomen bude karvinský spisovatel, řezbář a autor divadelních her Stanislav Filip, Ján Bazger, básník a spisovatel, a básníci Karel Sikora a Anna Vojtěchová, autoři básnické sbírky "Co o lásce nebylo napsáno". Zrovna dnes se tato akce uskuteční. Můžete se přijít podívat.

Veškeré soutěže, které Regionální knihovna pořádá najdete na našich webových stránkách www.rkka.cz.

Obor

Informace o knihovně

Okres

Karviná

Knihovna

Regionální knihovna Karviná, příspěvková organizace

Datum zadání dotazu

05.12.2016 15:48

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu