Lidové noviny z roku 1994

Text dotazu

Dobrý den,
měla bych dotaz na výtisk Lidových novin z roku 1994. Konkrétně se jedná o duben až srpen, popřípadě podzim 1994. Do své seminární práce bych potřebovala zjistit interpretaci genocidy ve Rwandě (probíhající v měsících duben až červen 1994 ) právě Lidových novin. Zkoušela jsem vyhledat tyto konkrétní výtisky v systému Kramerius i jinde na internetových stránkách. Bohužel jsem neuspěla. Ráda bych věděla, zda se tedy výtisky Lidových novin z dubna (nebo následujících měsíců) v archivu Národní knihovny nacházejí a zda je možné do nich eventuálně nahlédnout.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Lidové noviny z roku 1994 jsou v Národní knihovně dostupné na mikrofilmu , který si můžete vypůjčit do studovny. Výpůjčky jsou možné po objednání (na základě platného čtenářského průkazu) do některé ze studoven vybavených prohlížečkou mikrofilmů, především Studovna společenských a přírodních věd . V této studovně si můžete i konkrétní stránku/článek i vytisknout.

Uvedené noviny  můžete vyhledat v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, zadáním názvu do vyhledávacího formuláře.

Signatura mikrofilmu Lidových novin z roku 1994 je Mf C 008037-42.