Lidnatost světa

Text dotazu

Dobrý večer, kolegyně mi říkala, že někde na webu je aktuální čítač celosvětové lidnatosti se zahrnutím natality a mortality.
Prosím, můžete mi pomoci jej najít?

Odpověď

Dobry den,

odkaz na hodiny, ktere uvadeji predpokladany pocet obyvatel Zeme, naleznete v archivu sluzby Ptejte se knihovny - http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/uog001/pocet-obyvatel-zeme. Dalsi "hodiny" jsou dostupne napr. na http://www.census.gov/ipc/www/  nebo http://www.peterrussell.com/Odds/WorldClock.php . Udaje o poctu obyvatel vcetne natality a mortality naleznete na str. 7 ve "2007 World Population Data Sheet" (http://www.prb.org/pdf07/07WPDS_Eng.pdf). Population Reference Bureau krome zmineneho 2007 World Population Data Sheet na svych strankach nabizi i databazi DataFinder, z niz je mozne ziskat udaje o ruznych zemich, vcetne celosvetovych informaci - http://www.prb.org/Datafinder/Geography/SelectTopic.aspx?category=2&regions=1.

 Informace o svetove populaci shromazduje a zverejnuje i OSN, udaje jsou vzdy po peti letech - http://esa.un.org/unpp/index.asp?panel=2 nebo CIA ve svem The World Factbook - https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/print/xx.html .

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.05.2008 13:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu