Lidické ženy v koncentračním táboře Ravensbrück

Text dotazu

Z 203 žen, které byly 10. června 1942 odvlečeny z
Lidic se jich 60 nevrátilo domů. Kolik z nich bylo zavražděno v
koncentračním táboře Ravensbrück?
Nabízené možnosti: 12, 35, 42, 10, 13, 21, 14, 29, 38, 49 Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

Dle formulace Vašeho dotazu a většímu počtu dotazů s podobným tématem se domníváme, že se s největší pravděpodobností jedná o školní úkol, test, kvízové otázky, apod. Dotazy tohoto typu služba Ptejte se knihovny nezodpovídá, na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu/#pravidla věnujte, prosím, pozornost pravidlům služby PSK. Velmi rádi Vám ovšem pomůžeme s výběrem relevantní literatury.

Informace o lidických ženách v Ravensbrücku naleznete např.  v následujících publikacích:

* CHRTEK, Břetislav, ed. Ravensbrück: [Sborník]. 1. vyd. Praha: Naše vojsko, 1960. 263, [vi] s. Dokumenty. Edice Svazu protifašistických bojovníků; Sv. 89.

* STEHLÍK, Eduard. Lidice: příběh české vsi. Vyd. 1. Praha: Pro Památník Lidice vydala Jitka Kejřová, nakl. V Ráji, 2004. 135 s. ISBN 80-86758-13-3.

Využít  byste také mohla následující odkazy:

http://www.lidice.cz/obec/historie/proc.html

http://www.pamatnik-terezin.cz/vyhledavani/ravensbruck/

http://ona.idnes.cz/spolecnost.aspx?c=A081202_122821_ona_ony_jup

Pokud navštěvujete knihovnu, vřele Vám doporučujeme půjčit si knihu Lidice: příběh české vsi, kterou Vám uvádíme výše v seznamu. Dostupnost knihy naleznete v Souborném katalogu ČR (na adrese http://aleph.nkp.cz/F) či Jednotné informační bráně (www.jib.cz). V této knize naleznete nejenom počet lidických žen odvezených do Ravensbrücku, ale také počet žen zde zabitých (stejně jako počet lidických žen zabitých v Osvětimi či Lublinu).

Pokud knihovnu nenavštěvujete, pak Vás snad potěší, že kniha je dostupná na internetu ve formátu Microsoft Word (pouze textová verze bez doprovodného obrazového materiálu), viz www.kvalita1.nuov.cz/data/5515_Stehlik-Lidice.doc

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.03.2012 15:09

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu