Lidické ženy v koncentračním táboře Majdanek

Text dotazu

Z 203 žen, které byly 10. června 1942 odvlečeny z
Lidic se jich 60 nevrátilo domů. Kolik z nich bylo zavražděno v
koncentračním táboře Majdanek?

Odpověď

Dobrý den,

z koncentračního tábora v Ravensbrücku, kam byly lidické ženy odvlečeny, 2.

února 1943 odjel transport do KL Majdanek, v němž byly 34 lidické ženy starší pětapadesáti let. Přímo v Majdanku jich zemřelo pět, dalších 23 bylo zavražděných v Osvětimi. V září 1944 se posledních šest vrátilo do Ravensbrücku. Válku přežili tří z nich, tří zbývající ženy byly 16. dubna zavražděny v místní plynové komoře.

Zdroj:

Stehlík, E.: Lidice : Příběh české vsi. Lidice: Památník Lidice, 2004