Licencované elektronické databáze

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mne, zda jako registrovaný čtenář např. ve vědecké knihovně nepřijdu po Novém roce o přístup k licencovaným databázím (WoS, Elsevier, SpringerLink), jako tomu bude na univerzitách. Tzn., jestli jsou do toho problému s licencovanými vědeckými databázemi zahrnuty i knihovny, nebo je to čistě univerzitní problém. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Nemějte obavy, samozřejmě dojde k individuálním úpravám ve výběru jednotlivých informačních zdrojů v konkrétních knihovnách, ale Vámi jmenované databáze rozhodně nevypadnou z nabídky knihoven. Konkrétní finanční prostředky na poskytování WoS v knihovnách bude mít v rozpočtu Knihovna Akademie věd, o financování ostatních zdrojů je třeba si zažádat na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy prostřednictvím projektu. Konkrétní informace naleznete na těchto webových stránkách: http://www.msmt.cz/vyzkum/program-informace-zaklad-vyzkumu. Bližší informace o tom, která knihovna zažádala o elektronický zdroj SpringerLink a Elsevier v roce 2013, Vám může poskytnout Národní technická knihovna.

Národní knihovna bude mít v nabídce pro rok 2013 všechny Vámi jmenované elektronické zdroje.