Licencované elektronické databáze

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mne, zda jako registrovaný čtenář např. ve vědecké knihovně nepřijdu po Novém roce o přístup k licencovaným databázím (WoS, Elsevier, SpringerLink), jako tomu bude na univerzitách. Tzn., jestli jsou do toho problému s licencovanými vědeckými databázemi zahrnuty i knihovny, nebo je to čistě univerzitní problém. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Nemějte obavy, samozřejmě dojde k individuálním úpravám ve výběru jednotlivých informačních zdrojů v konkrétních knihovnách, ale Vámi jmenované databáze rozhodně nevypadnou z nabídky knihoven. Konkrétní finanční prostředky na poskytování WoS v knihovnách bude mít v rozpočtu Knihovna Akademie věd, o financování ostatních zdrojů je třeba si zažádat na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy prostřednictvím projektu. Konkrétní informace naleznete na těchto webových stránkách: http://www.msmt.cz/vyzkum/program-informace-zaklad-vyzkumu. Bližší informace o tom, která knihovna zažádala o elektronický zdroj SpringerLink a Elsevier v roce 2013, Vám může poskytnout Národní technická knihovna.

Národní knihovna bude mít v nabídce pro rok 2013 všechny Vámi jmenované elektronické zdroje.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2013 17:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu