Liber depictus

Text dotazu

Dobrý den, kde se prosím nachází originál knihy Krumlovský obrazový kodex - Liber depictus? děkuji

Odpověď

Dobrý den, Kodex Liber depictus je ve sbírkách Rakouské národní knihovny. Informace o tom najdete v následujícím článku na internetu, základní údaje zde uvádíme:

http://www.vkol.cz/cs/aktivity/konference-a-odborna-setkani/7--rocnik-odborne-konference/clanek/hagiograficka-zobrazeni-ve-stredoveke-knizni-malbe-ceskych-zemi/
poznámka 27 uvádí základní údaje o Liber depictus:
Wien, Österreichische Nat. Bibl. Cod. 370. Faksimile Der Krumauer Bildercodex (vyd. G. SCHMIDT a F. UNTERKIRCHER), Graz 1967. Část ilustračních cyklů publikovali už B. RYBA, J. ŠÁMAL, A. MATĚJČEK, Legendy o českých autorech, Praha 1940.

Pokud jsme zjistili, nemá Rakouská národní knihovna on-line katalog rukopisů a na svých stránkách se o rukopisu nezmiňuje. Informaci by vám podalo tamější oddělení rukopisů a starých tisků. Kromě toho připojujeme odkaz na text na našich stránkách.

http://www.onb.ac.at/sammlungen/had.htm - Rakouská NK http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=luc_krumlov.htm - o Liber depictus.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.04.2009 13:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu